خزرنومه

فرهنگ به سرمایه‌گذاری ریشه‌ای نیاز دارد

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر گفت: سرمایه‌گذاری در بحث فرهنگ باید به‌صورت ریشه‌ای صورت گیرد.

به گزارش فارس محمدرضا مسلمی بعد از ظهر دیروز در جلسه شورای فرهنگی این اداره اظهار داشت: اسلام دین شادی و نشاط است و باید برای اوقات فراغت مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان فکر اساسی نمود.
وی بیان داشت: هر برنامه فرهنگی ارزش و اهمیت خاص خود را دارد که در محتوا و مخاطبان آن خلاصه می‌شود و باید در برنامه‌های فرهنگی به همه ابعاد توجه شود.
مسلمی تصریح کرد: برنامه‌های تولیدی فرهنگی باید مطابق با الگوی‌های فرهنگی و دینی باشد و در آن اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی دنبال شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پیش‌دبستانی‌ها و مهد‌کودک منطقه فاقد وضعیت مطلوب فرهنگی هستند، افزود: به منظور فرهنگ‌سازی لازم است از منزل و چه بسا از دوران ازدواج شروع کرد و با حرکت در مسیر سیاست‌های نظام از دوران کودکی در مهدها و پیش‌دبستانی‌ها برنامه‌های جامع و مناسب را براساس آموزه‌های دینی و فرهنگ ملی، ترتیب داد.

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدونکنار و بابلسر بازخورد برنامه‌های فرهنگی که بر اساس آموزه‌های دینی و فرهنگ ملی و سیاست‌های نظام باشند را جوانانی متدین و مومن دانست و افزود: سرمایه‌گذاری در بحث فرهنگ باید به‌صورت ریشه‌ای صورت بگیرد.
مسلمی در تشریح فعالیت‌های این نهاد در هفته آینده گفت: دو ایستگاه نقاشی کودکانه با محوریت معلم و پرستار در سطح شهرستان فریدونکنار و بابلسر دایر خواهد شد.


پيام هاي ديگران () | ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته