خزرنومه

توسعه فریدونکنار سرعت می‌گیرد!

فرماندار فریدونکنار گفت: در آینده نزدیک فریدونکنار رو به رشد و مسیر توسعه یافتگی را طی می‌کند‌‌(نکته: کور شود هر آنکه نتواند دید!!! ببینیم و تعریف کنیم! ما هم امیدواریم).

به گزارش فارس امید نیک‌نژاد عصر پنجشنبه در همایش هفته سلامت که در سالن ارشاد شهرستان فریدونکنار برگزار شد، اظهار داشت: سلامت و جامعه‌ سالم در بسترسازی جوامع انسانی بسیار موثر است.
وی افزود: اداره‌ها و نهادهای مختلف باید با مشورت‌دهی و کمک‌های مادی و معنوی خود حامی شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشند.
نیک نژاد خاطر نشان کرد: باید شعار اصلاح الگوی مصرف را با توجه به ظرفیت‌های خدادادی سرلوحه کارها و فعالیت‌های خود قرار داده و در راستای پویایی و سرافرازی ایران و ایرانی گام برداریم.
وی با بیان اینکه جوانان ایرانی با پشتکار و غیرت ایرانی خود به قله‌های افتخار همچون پرتاب ماهواره امید و ساخت بیش از 70 درصد داروهای مورد نیاز مردم در داخل کشور رسیده‌اند، افزود: استفاده از نیروهای زبده و کار بلد و سمت و سو گرفتن جامعه به‌ منظور ساخت جامعه‌ای سالم باید از ارکان فعالیت‌های شبکه‌های بهداشت و درمان و فعالان عرصه سلامت باشد.
فرماندار فریدونکنار با تشکر از مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک فریدونکناری رو به رشد، توسعه یافته و پیشرفته با همدلی مسئولان و مردم منطقه داشته باشیم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار نیز از مصرف نادرست داروها، مسکن‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای تزریقی به‌عنوان مهم‌ترین مشکلات بحث سلامت در کشور یاد کرد.
علی رحمانی بیان داشت: سرانه مصرف آمپول در کشور توسعه یافته برای هر نفر یک آمپول و در کشورهای در حال توسعه سه آمپول است و این درحالیست که سرانه استفاده از آمپول در ایران هر نفر 12 عدد است که این خود جای بسی تامل و تفکر دارد.
وی با اشاره به اینکه شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار هفت ماه است که فعالیت می‌کند، تصریح کرد: باید از حیث محتوایی به این سازمان توجه شود.
رحمانی همچنین از اختصاص 2 میلیارد ریالی در سال 88 برای شبکه بهداشت شهرستان خبر داد و بیان داشت: برنامه‌ریزی و مدیریت از سرفصل‌های مهم فعالیت‌های این سازمان در فریدونکنار است.


پيام هاي ديگران () | ٢٢ فروردین ۱۳۸۸ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته