خزرنومه

توسعه سواحل فریدونکنار بودجه ملی می‌خواهد

رئیس شورای شهر فریدونکنار گفت: اگر بخواهیم سواحل فریدونکنار را همانند سواحل فرح‌آباد زیبا کنیم نیازمند بودجه‌ ملی هستیم.

به گزارش فارس فرهاد برادران کناری بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای شهر این شهرستان اظهار داشت: بیش از 80 درصد سواحل بالای حریم 60 متر در این شهرستان آزادسازی شده که نظارت خاصی برای خنثی‌سازی حرکات و اهداف سودجویان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه فریدونکنار هشت کیلومتر ساحل دارد، افزود: زیباسازی سواحل از مهم‌ترین خواسته‌های مردم شهرستان برای استفاده افراد بومی و جذب گردشگر است.
رئیس شورای شهر فریدونکنار تصریح کرد: بیش از 80 درصد سواحل شهرستان سنگ‌ چینی شده که این عمل را تا حدود 150 متر درون آب‌های دریا نیز انجام خواهیم داد.
وی اشراف پل میلاد بر دهنه یعنی محل تلاقی رودخانه مرکزی شهر و دریای خزر را منطقه‌ گردشگری بسیار مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: برای ایجاد فضای سبز در اطراف پل میلاد و دهنه باز به تملک 20 درصد از زمین‌های اطراف نیازمند هستیم که در تملک اشخاص و اداره‌ها است که باید فرمانداری‌ شهرستان در این باره اقدام کند.
برادران تصریح کرد: بقیه زمین‌های مشرف به این منطقه گردشگری را از سازمان مسکن و شهرسازی دریافت و برای بقیه نیز اقداماتی در دست اجرا است.
وی بالا بردن سطح کیفی خدمات دهی به گردشگران، مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سواحل، سالم سازی طرح دریای شهرستان، پیگیری و ایجاد تسهیلات، امکانات رفاهی و ایجاد اولین باغ پرندگان را از سیاست‌های مهم بر توسعه گردشگری این شهرستان برشمرد.
رئیس شورای شهر فریدونکنار بلا تکلیف ماندن برخی از زمین‌های ساحلی، توقع بیش از حد دست‌اندرکان و مدیران از شورای شهر، عدم استقرار تمام‌ اداره‌ها در این شهرستان، عدم را‌ه‌اندازی کمربندی جنوبی شهر، نامطلوب بودن وضع بازار ماهی فروشان، توقف ساخت و سازها، عدم رجوع مردم برای دریافت پروانه ساخت و ساز و نبود شهرک صنعتی در شهرستان را از مشکلات عدیده این بخش برشمرد.
وی از موافقت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فریدونکنار برای خرید سینما پیوند خبر داد و گفت: کاربری سینما پیوند که بیش از 10 سال است به دلیل عدم استقبال تعطیل است تغییر نخواهد کرد.


پيام هاي ديگران () | ٢٠ فروردین ۱۳۸۸ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته