خزرنومه

حمايت جمعی از فريدونکناريهای مقيم مرکز از دکتر قلی پور در انتخابات مجلس هشتم

 

جمعی از فریدونکناریهای مقیم مرکز در روز چهارشنبه مورخ 30/8/86 در حمایت از دکتر قلی پور برای هشتمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی گرد هم آمدند.

در این مراسم در ابتدا آقای ابراهیم صادقی فر مدیر پژوهش موسسه کار و تامین اجتماعی و دبیر گردهمایی در تشریح اهداف جلسه گفت: برای تحقق برخی از آرمانها، اهداف و دغدغه های جمعی این گردهمایی برگزار گردید و امید است دامنه این جلسه به گروههای کوچکتر متصل شود تا بتوان قدمهایی را برای سازندگی در منطقه برداشت.

وی افزود: تقسیم کار و وظایف و سپس توسعه این حلقه کاری در گروههای کوچکتر، از تهران به سمت منطقه بسیار موثر است.

آقای عباسعلی علیزاده بخشدار سابق فریدونکنار و از مسئولین ادارۀ صادرات فرش وزارت بازرگانی نیز در سخنانی ضمن مهم خواندن مساله انتخابات هشتمین دورۀ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایجاد مسیر دسترسی مناسب از تهران به سمت منطقه و به طور کلی توجه به توسعۀ زیربنایی در جلب رضایت مردم بسیار با اهمیت است.

وی افزود: برخورد مناسب با مردم و توجه به خواسته های آنان سبب جذبشان برای شرکت در انتخابات می گردد.

بخشدار سابق فریدونکنار در ادامه گفت: رایزنی های صورت گرفته با کاندیداهای احتمالی از جمله سردار نانواکناری، آقای مهدیزاده و سایر عزیزان نهایتاً منجر به اتفاق نظر درخصوص دکتر قلی پور شده است و امید است با یکپارچگی بتوان به سمت موفقیت در انتخابات گام برداشت.

شعبان آزادی خبرنگار و روزنامه نگار آزاد نیز طی سخنانی تهیه ساختار سازمانی را با اهمیت دانست و گفت: تهیه دپارتمان و تعریف وظایف و مسئولیتها می تواند در روند موفقیت تبلیغاتی با اهمیت باشد.

وی افزود: تهیه لیست نیازهای منطقه و ارائه طرحها و پروژه های موجود در منطقه و همچنین اطلاع از وضعیت رقباء و استفاده از روشهای مناسب جهت مواجه با شگردهای احتمالی آنان برای پیروزی در انتخابات موثر است.

توجه به وب لاگها و گسترش حوزه های تبلیغاتی از این طریق نیز از دیگر نکاتی بود که آقای آزادی به آن اشاره کرد و اظهار داشت: اطلاع رسانی از شرایط منطقه از طریق وب لاگها و تشکیل و توسعۀ طرح شهر الکترونیکی و انعکاس آن به مسئولین شهری جهت کسب حمایت آنان می تواند گامی مهم برای رسیدن به هدف موفقیت در انتخابات باشد.

وی تحصیلات عالیه، سوابق اجرایی و برخورداری از تیپ مناسب را از امتیازات آقای دکتر قلی پور برشمرد و گفت: لیست بندی آیتم های مثبت ایشان می تواند به عنوان برگهای برنده در نظر گرفته شود.

آقای مهدی قجری از فعالان عرصۀ وب لاگ نویسی نیز طی سخنانی گفت: برگزاری مداوم این گونه جلسات و توسعه و تعمیق آن به سطح منطقه می تواند در موفقیت دکتر قلی پور در انتخابات آتی بسیار موثر باشد. وی همچنین از کلیه حاضرین خواست در صورتیکه از منطقه مطلب، سند و یا آماری مکتوب در دست دارند جهت انعکاس در سایتها و وب لاگها جهت اطلاع رسانی مناسب برای مردم منطقه ارائه نمایند.

آقای نقی امیر اسماعیلی از فعالان حوزۀ شهری نیز طی سخنانی ضمن انتقاد از عدم بهره برداری منطقی از فضا و پتانسیل نمایندگی پس از دوران آقای مجدآراء گفت: کنار رفتن نیروهای انقلابی و روی کار آمدن عوام سبب نگرانی کلان در جامعه گردید و این درحالیست که موضوع انتخابات و جایگاه آن می تواند موجب اصلاح و بهینه شدن امور و بهره برداری از فرصتها گردد.

وی وجود استعدادها و توانمندیهای فراوان در منطقه را موجب خوشحالی دانست و گفت: در فضای انتخاباتی وجود افرادی همچون دکتر قلی پور نشان از توجه به سرنوشت مردم منطقه فریدونکنار و بابلسر و عزم همگانی برای استفاده از ظرفیتهاست.

وی افزود: ایجاد شخصیتی مناسب از دکتر قلی پور در ذهن مردم بسیار با اهمیت است.

آقای اسماعیلی ضمن اشاره به ارائه و انتخاب شعار انتخاباتی با محوریت فقر و فقرزدایی گفت: وجود تعداد 1200 خانواده تحت پوشش کمیته امداد نشان از وضعیت بسیار نامناسب معیشتی در شهر است که این موضوع با وجود بالاترین گردش مالی در سطح استان بسیار قابل تامل است.

وی وجود دفتر مشخص در تهران و سطح منطقه جهت بهره گیری از کلیه توانمندیهای افراد علاقمند و معرفی آثار و نوشته های دکتر قلی پور در قالب انتشار کتاب را به عنوان ابزارهای اصلی تبلیغاتی جهت شناخت بیشتر و یهتر ایشان عنوان نمود.

آقای غلامعلی ابراهیمی از فعالان سیاسی نیز طی سخنانی گفت: شناسایی استعدادهای منطقه و بهره گیری از توانمندیهای آنها با تشکیل سازمانها و وب لاگهایی جهت مدیریت سایر وب لاگها و سازماندهی آنها می تواند راهگشا باشد.

وی افزود: ایجاد و تشکیل سازمان انتخاباتی در همۀ 4 منطقه حوزۀ انتخابیه و همچنین سازمان انتخاباتی در تهران می تواند موجب گسترش و توسعۀ فعالیت انتخاباتی گردد.

آقای ابراهیمی شناسایی عوامل مثبت و منفی منطقه و توجه به اقلیم منطقه در فعالیتهای انتخاباتی را با اهمیت دانست و گفت: تبدیل ناامیدی مردم از انتخابات گذشته به امید برای انتخابات این دوره کاری بسیار سخت است که با همدلی امکان پذیر است.

در ادامه مراسم نیز سایر مدعوین به نکاتی اشاره نمودند که اهم آن به شرح ذیل است:

مهدی زحمتکش: تشکیل کارگروهها و فعالیت در آنها جهت استفاده از توانمندیهای افراد

مهندس میرشجاع داداش زاده: برجسته نمودن کاراکترهای موثر و مثبت دکتر قلی پور همچون حضور در دوران دفاع مقدس و سوابق علمی

سید احمد هاشمی: توجه و تاکید بر رای مردم فریدونکنار و فعالیت بیشتر در این منطقه از حوزه انتخابیه و ایجاد شور و هیجان در مردم برای شرکت در انتخابات

ذوالفقار رشیدی: تهیه لیستی از سوالات و آمادگی برای پاسخگویی به آنها و توجه به مسائل اقتصادی

رحیم نعمت زاده: توجه به موضوع اشتغال جوانان با گسترش آموزشهای کارآفرینی در منطقه جهت مقابله با معضل بیکاری به عنوان دغدغه اصلی جوانان شهر که سبب عقب ماندگی فرهنگی گردیده است.

حمید جمرک: عملیاتی کردن فعالیتها در قالب کمیته های کاری

دکتر رحمت اله قلی پور عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و کاندیدای هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزۀ انتخابیه فریدونکنار و بابلسر معتقد است: درک هنجارها و ارزشها و بهره گیری از آنها در سیاستگذاریها با اهمیت است. وی می گوید انتخابات متکی به فرد نبوده بلکه مربوط به جامعه  و مردم است و عدم توجه به این نگاه موجب کاهش سطح توجه در انتخاب نماینده اصلح می گردد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در منطقه، ادامه این روند را سبب ایجاد شرایط بحرانی در آینده نزدیک در منطقه عنوان می کند و معتقد است: از افتخارات اینجانب این بوده است که در این مدت تجربیات فراوانی از منطقه و مشکلات آن کسب نمودم که با همکاری کلیه دوستان می توان در حل مشکلات از آنها استفاده نمود.

وی علاقه و دلبستگی به شهر و منطقه را سبب کاندیداتوری خود می داند و می گوید: اعتقاد بنده این است که در ابتدا باید دستگاه سیاستگذاری اصلاح گردد و بنده نیز دوست دارم از این راه وارد عرصه شوم.

وی اتفاق نظر و وحدت و همدلی کلیه علاقمندان به منطقه را موجب به ثمررسیدن موضوعاتی همچون بندر فریدونکنار و شهرستان شدن شهر می داند و عنوان می کند: این وحدت می تواند ادامه یافته و با افزایش این انگیزه می توان موجبات پیشرفت منطقه را فراهم نمود.

دکتر قلی پور همچنین می گوید ایجاد تشکیلاتی جهت فعالیتهای گروهی در منطقه و توجه به منافع منطقه در قالب این تشکیلات از اهداف آینده اش می باشد.

وی آرایش سیاسی حوزه انتخابیه فریدونکنار و بابلسر را در این دوره بسیار مشخص تر از دوره های گذشته عنوان می کند و می گوید: در حال حاضر اکثر مردم منطقه می دانند که یکی از رقباء اصلی انتخاباتی از منطقه فریدونکنار است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران معتقد است مهلت 114 روزه به انتخابات فرصت اندکی است که با حضور مستمر حاضرین در جلسه در منطقه می توان از این فرصت بهره گرفت.

وی بر این اندیشه است که همکاری در مرکز(تهران) نیز در توسعه فعالیتهای انتخاباتی موثر است و اظهار می دارد: ایجاد راههای مختلف ارتباطی با منطقه از جمله تماس تلفنی، ارسال ایمیل و استفاده از وب لاگ و قابلیتهای آن توسط افراد حاضر در مرکز بسیار با اهمیت است.

دکتر قلی پور بر استقلال انتخاباتی خود تاکید دارد و می گوید: با وجود پیشنهاد از سوی گروههای مختلف سیاسی خواهان حضور مستقلانه در انتخابات می باشم ضمن اینکه از کلیه گروهها درخواست حمایت و یاری می نمایم.    


پيام هاي ديگران () | ۱ آذر ۱۳۸٦ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته