خزرنومه

نخستین باغ پرندگان استان‌های شمالی در فریدونکنار افتتاح شد

نخستین باغ پرندگان استان‌های شمالی به ‌صورت آزمایشی در شهرستان فریدونکنار احداث شد.

به گزارش فارس شهردار فریدونکنار صبح روز سه شنبه ١١ فروردین ماه در مراسم افتتاح این باغ اظهار داشت: این باغ دارای 50 قطعه از نوع پرندگان زینتی زیبا و کمیاب آبزی و کنار‌آبزی در فضایی حدود 200 متر مربع در پارک لاله فریدون‌کنار برای بازدید مسافران و مردم منطقه در ایام تعطیلات سال نو به‌صورت آزمایشی احداث شد.
حمیدرضا ربیع پور افزود: با توجه به زمستان‌گذرانی پرندگان در تالاب‌های استان‌های شمالی و همچنین به واسطه ماندابی بودن تالاب‌های فریدونکنار و میزبانی مردم این شهر و مناطق اطراف و همین طور استفاده این‌ها در استان‌های گرمسیر از دیرباز، ضرورت احداث نخستین باغ پرندگان در استان‌های شمالی در ساحل دریای مازندران برای بازدید مسافران نوروزی دیده شد.
وی تصریح کرد: با احداث آزمایشی این باغ استقبال غیر قابل وصف مردم منطقه و مسافران مشتاق ما را برای تاسیس مکان‌های بزرگ‌تر و مجهزتر با یاری مسئولان استانی و شهرستانی امیدوارتر می‌کند.
ربیع پور در پایان خاطر نشان کرد: این باغ پرندگان دارای انواع پرندگان از نوع طاووس، فیلوش، طاووسک، آب چلیک، غاز پیشانی سفید چشم زرد، چنگر، خودکا معمولی و ابرو سفید، آن قوت، ارده‌ای، بلوطی، قوی فریاد کش اشکی، پلیکان، فلامینگو و گنجه است.


پيام هاي ديگران () | ۱٥ فروردین ۱۳۸۸ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته