خزرنومه

ایجاد 1000 شغل مستقیم با راه اندازی بندر فریدونکنار

فرماندار فریدونکنار گفت:راه‌اندازی بندر فریدونکنار هزار شغل مستقیم ایجاد می‌کند.

به گزارش فارس امید نیک نژاد اظهار داشت: با راه‌اندازی بندر فریدونکنار برای بیش از یک‌ هزار نفر به‌ صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

وی افزود: بندر فریدونکنار به‌ عنوان نخستین بندر کشور در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شد. 
نیک نژاد گفت: این بندر در قالب قرارداد 40 ساله بلندمدت به شرکت راهبران واگذار شد. 
وی با اشاره به موقعیت ممتاز بندر فریدونکنار گفت: این بندر از امکانات تخلیه بارگیری کالا از جمله جرثقیل 80 تنی، دو اسکله پهلوگیری، وجود انبار 20 هزار تنی و دستگاه‌های تخلیه غلات برخوردار است.
وی افزود: بندر فریدونکنار با دسترسی آسان به راه‌های ترانزیتی در مرکز کشور از موقعیت ویژه‌ای در آب‌های دریای خزر برخوردار است.
فرماندار شهرستان فریدونکنار تاکید کرد: با توجه به توانمندی‌های شرکت سرمایه‌گذار و پشتیبانی مسئولان نظام از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور به‌ زودی شاهد تحولی عظیم در این منطقه خواهیم بود.


وی همچنین با اشاره به صدور مجوز مطالعه اسکان بخش بازارچه مرزی در بندر فریدونکنار توسط هیئت دولت گفت: با استقرار بازارچه مرزی و وجود شهرک‌های ساحلی در مجاورت بندر، زمینه برای جذب و اسکان گردشگر فراهم می‌شود.
به گفته نیک‌نژاد بندر فریدونکنار در زمینی به مساحت 60 هکتار ساخته شده و قابلیت بارگیری 700 هزار تن در سال در شرایط فعلی و پهلوگیری کشتی‌های 5 هزار تنی در فاز نهایی را داراست.


پيام هاي ديگران () | ٩ دی ۱۳۸٧ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته