خزرنومه

یک فريدونكناري مترجم همزمان مراسم اختتاميه چهاردهمين جشنواره مطبوعات

در مراسم اختاميه چهاردهمين جشنواره مطبوعات كه با حضور دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهور و صفار هرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد، آقای شعبان آزادی کناری مترجم همزمان اين مراسم بود.

دکتر محمود احمدی‌نژاد بعدازظهر روز سه‌شنبه مورخ 22/8/86 در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، برگزاری نمایشگاه مطبوعات به طور مستقل را فضای مناسبی در جهت معرفی و انتقال تجربیات رسانه‌ها به یکدیگر و همچنین استفاده از نقطه نظرات بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان اختصاصی مطبوعات دانست.
رییس‌جمهور در ادامه اهمیت کار رسانه‌ای را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: انسان در محیط اجتماعی، روابط خود را براساس اطلاعاتی که از محیط می‌گیرد تنظیم می‌کند و آن را راهنمای عمل و تصمیم‌گیری‌های خود قرار می‌دهد. هر چه اجتماعات بزرگتر باشد اهمیت اطلاعات بیشتر و بیشتر می‌شود.
وی افزود: هرکسی در هر نقطه عالم نیازمند اطلاعاتی است که از محیط اجتماعی دریافت می‌کند. زندگی اجتماعی برخاسته از ارتباطاتی است که براساس اخبار و اطلاعات انسان‌ها از هم شکل می‌گیرد. با گسترش اجتماعات، نیاز به اطلاعات به روز، صحیح و سریع بیشتر می‌شود.
رییس‌جمهور با تأکید بر جایگاه ویژه مطبوعات در بین رسانه‌های دیگر تصریح کرد: در بین رسانه‌های گروهی مطبوعات و روزنامه‌ها جایگاهی ویژه دارند زیرا نوع ارتباط حسی که انسان با مطبوعات و روزنامه‌ها برقرار می‌کنند ویژگی خاصی دارد که با سایر رسانه‌ها چنین ارتباطی برقرار نمی‌شود.
 

در اين مراسم، علاوه بر اهداي جوايز به نفرات برتر، از هفت منتقد رسانه‌اي دولت و سه پيشكسوت عرصه روزنامه‌نگاري نيز تقدير شد. مسعود مهاجري از روزنامه اقتصاد پويا، حسين شريعتمداري از روزنامه كيهان، مريم سليمي از خبرگزاري فارس، محمد كاظم انبارلويي از روزنامه رسالت، سميرا فرخمنش از روزنامه توسعه، مهدي نبي اسدي از روزنامه همبستگي، و محمد علي وكيلي از روزنامه ابتكار كساني بودند كه از آنان به عنوان منتقد دولت در عرصه رسانه‌ها، تقدير شد.
همچنين در بخش تقدير از پيشكسوتان عرصه روزنامه نگاري، از مسيح مهاجري مدير مسئول روزنامه جمهوري اسلامي، سيد محمود دعايي مدير مسئول روزنامه اطلاعات و حسين شريعتمداري مدير مسئول روزنامه كيهان تقدير به عمل آمد.
 

شایان ذکر است آقای آزادی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره مطبوعات هم به عنوان مترجم همزمان حضور داشتند.

به نقل از وب لاگ:فریدونکناریهای مهاجر

 


پيام هاي ديگران () | ٢۳ آبان ۱۳۸٦ - مهدی قجری کناری |لینک به نوشته