خزرنومه

آموزش کاردستی‌های الکترونیکی و رادیوکنترل در فریدونکنار

رئیس کانون فرهنگی و تربیتی پسرانه شهید چمران فریدونکنار از برگزاری کلاس‌های آموزشی کاردستی‌های الکترونیکی و رادیوکنترل در این شهرستان خبر داد.

نبی‌الله جعفری در گفتگو با فارس اظهار داشت: فناوری رایانه به طور وسیع در جامعه گسترش پیدا کرده است و در تمام جنبه‌های زندگی از مدرسه تا محل کار، خدمات بانکی، خرید و فروش، پرداخت مالیات و حتی در رای‌گیری انتخاباتی جاری شده است.
وی با اشاره به آموزش کاردستی‌های الکترونیکی و رادیوکنترل برای نخستین بار در سطح شهرستان‌های همجوار بیان داشت: در طول دو سال پیاپی کارگاه مختص به الکترونیک در سطح شهرستان برقرار بوده و این برنامه مورد استقبال خوب خانواده‌ها و دانش‌آموزان مدارس قرار گرفته است که حدود 25 نفر در آن حاضر بودند.
جعفری ادامه داد: امروزه این فناوری نقش مهمی در زندگی دانش‌آموزان ایفا می‌کند و این نقش به سرعت در حال افزایش است که از این رو لزوم یادگیری آن هر روز بیشتر از پیش احساس می‌شود.
به گفته جعفری در این بخش کانون فرهنگی و تربیتی شهید چمران با بهره‌گیری از مربی‌های مجرب و با راه‌اندازی یک کارگاه مجهز رایانه، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش در مراحل مقدماتی و پیشرفته کرد که آمار کلاس در این رشته دو کلاس و تعداد شرکت‌کننده 30 نفر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: کانون فرهنگی و تربیتی شهید چمران علاوه بر تشکیل کلاس‌های مختلف فرهنگی و هنری اقدام به فعالیت‌های فوق برنامه متعددی کرد که برگزاری مسابقه فرهنگی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در بین دانش‌آموزان طرح و اولیای آنها و انتخاب آثار برتر از جمله آنها بوده است.
به گفته جعفری برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان و اولیا با معلومات دینی و احکام اسلامی و آشنایی با مراجع تقلید، نماز، احکام و روزه و بالا بردن معلومات دینی، این مرکز اقدام به برگزاری کلاس‌های رایگان آموزش احکام نیز کرده است.


بازی‌های بومی محلی در سبد ورزشی دانش‌آموزان فریدونکناری

رئیس اداره آموزش و پرورش فریدونکنار از برگزاری رقابت‌های بازی‌های بومی و محلی استان مازندران در مسابقات آموزشگاهی مدارس این شهرستان خبر داد.

سیدعلی محمدی در گفتگو با فارس اظهار داشت: حدود 4 هزار نفر یعنی بیش از 50 درصد دانش‌آموزان فریدونکنار امسال در رقابت‌های ورزشی قهرمانی مدارس شهرستان شرکت کردند.
محمدی بیان داشت: در مدارس پسرانه 9 رشته ورزشی پینگ‌پونگ، دو و میدانی، کشتی، دوی صحرانوردی، شنا، بومی محلی، فوتسال، والیبال و هندبال در ساعت‌های ورزش انجام می‌شود.
وی افزود: مدارس دخترانه نیز هفت رشته ورزشی پینگ پونگ، بازی‌های دبستانی، آمادگی جسمانی، بومی محلی، هندبال، والیبال و فوتسال را تمرین می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات و تمرین‌ها برای انتخاب منتخبان منطقه در راستای شرکت در مسابقات شهرستان و صعود به مراحل استانی و کشوری در سطح مدارس شهر و روستاهای فریدونکنار برگزار می‌شود، گفت: مسابقات مرحله شهرستانی همه رشته‌های ورزشی دانش‌آموزی فریدونکنار آبان ماه و آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش فریدونکنار ادامه داد: مسابقات ورزشی دانش‌آموزان شهرستان فریدونکنار در سه مقطع ابتدایی، راهنمای و متوسطه برگزار می‌شود و در پایان از برگزیدگان تجلیل شده و آنها به مسابقات مراحل بعدی و بالاتر راه پیدا می‌کنند.
به گفته محمدی حدود 4 هزار نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر سه مقطع تحصیلی در مسابقات مراحل اولیه رقابت‌های ورزشی مدارس شهرستان فریدونکنار شرکت می‌کنند که در نهایت حدود 2 هزار نفر در رقابت‌های شهرستانی حاضر می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: سطح فعالیت‌های ورزشی در مدارس شهرستان فریدونکنار مطلوب است اما برنامه‌های جدیدی در راستای ارتقای فرهنگ ورزش در کنار تحصیل در مدارس هر سه مقطه ابتدایی، راهنمایی و متوسطه اجرایی می‌شود.
وی تصریح کرد: در دو میدانی نونهالان و نوجوانان بیش از 10 سال پیاپی است که نمایندگان فریدونکنار در رقابت‌های مدارس استان برتر هستند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: در دوره گذشته نیز در هندبال ابتدایی دختران سوم استان شدیم، هندبال متوسطه دختران نائب قهرمان شدیم و در رشته‌های شنا، تکواندو و کشتی پسران نیز حائز رتبه‌های برتر شده‌ایم.


فریدونکنار با کمبود امام جماعت مواجه است!!!

امام جمعه فریدونکنار گفت: شهرستان فریدونکنار با کمبود تعداد ائمه نماز جماعت در مدارس و برخی ادارات و ارگان‌ها روبرو است.

به گزارش روابط عمومی ستاد یادواره شهدای این شهرستان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌محمود جلالی در یادواره شهدای روحانی شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: امام جعفر صادق (ع) در زمان خفقان و فشارهای بسیار زیاد بیش از 4 هزار شاگرد تربیت کرد که بعضی از آنها بیش از 130 هزار حدیث از حفظ بودند.
به گفته امام جمعه شهرستان فریدونکنار امام صادق (ع) به بعضی از این شاگردان مثل ابوحمزه ثمالی می‌فرمودند، «وقتی تو را می‌بینم احساس آرامش می‌کنم» اینکه انسان به جایی برسد که مایع آرامش امام شود خیلی ارزش دارد.
جلالی تصریح کرد: شهدا مایه آرامش هستند و بزرگ‌ترین درصد از نظر جمعیت شهدای روحانی هستند که بیش از 2 هزار شهید داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان فریدونکنار نیز افتخار می‌کند 12 شهید روحانی در دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
جلالی خواستار تأسیس حوزه علمیه در شهرستان فریدونکنار شد و افزود: همه می‌توانند با فکر، مال و قلمشان در این راستا تبلیغ و فعالیت جدی کنند تا حوزه علمیه در این شهرستان تأسیس شود.
وی تصریح کرد: هر کس توان داشته باشد و در این مسیر قدم برندارد مسئول است.
امام جمعه فریدونکنار گفت: شهدا رهرو ائمه و علما بودند و به اسلام، دین و روحانیت عزت داده‌اند.
جلالی افزود: ما برای بعضی از دوایر برای نماز جماعت به روحانی نیاز داریم و برای مدارس هم نیاز به روحانی است تا اقامه نماز جماعت داشته باشیم و با فقدان روحانی روبرو هستیم که اگر حوزه در این شهرستان باشد ما می‌توانیم مشکل شهرهای همجوار را نیز برطرف کنیم.
یادواره شهدای روحانی شهرستان فریدونکنار در مسجد مهدیه با حضور خانواده‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس و مسئولان شهرستانی برگزار شد.


شعار «هر خانه یک امدادگر» محور فعالیت‌های هلال احمر است

رئیس هلال احمر فریدونکنار شعار «هر خانه یک امدادگر» را محور فعالیت‌های جمعیت هلال احمر دانست.

به گزارش فارس، علی اکبر نوروزی در همایش هفته کاهش بلایای طبیعی در جمع امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: فعالیت‌های تبلیغاتی جمعیت هلال احمر با شعار محوری هر خانه یک امدادگر پیگیری و اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در طول هفته کاهش بلایای طبیعی در شهرستان فریدونکنار نیز برنامه‌هایی اجرایی شده است، خواستار برگزاری نشست‌های اعضای سه مجموعه امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر به‌صورت ماهانه با فرماندار فریدونکنار شد.
نوروزی تصریح کرد: به‌زودی اردوی تفریحی و علمی اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان فریدونکنار در یکی از شهرهای غربی استان مازندران در طول یک روز برگزار می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه کاهش خطرپذیری شهرها در طول این هفته محور فعالیت‌ها قرار می‌گیرد، گفت: صدا و سیما نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی در این راستا دارد و تریبون‌های نماز جمعه، مدارس و پایگاه‌های مقاومت بسیج نیز سنگرهای خوبی در همین زمینه هستند.
به گفته نوروزی مقاوم‌سازی مکان‌های جمعی و اردوگاه‌ها برای استفاده در مواقع لزوم و بروز بلایای طبیعی نیز بسیار مهم تلقی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طرح امکان سنجی در همه شهرهای مازندران اجرا شده و یا در حال اجرا است که در حال حاضر استادیوم ورزشی و مجتمع فرهنگی و ورزشی جمعیت هلال احمر فریدونکنار در این منطقه به عنوان پایگاه‌های محوری و جایگاه فرود بالگردهای امدادی شناسایی شده اند.


اراضی مسکن و شهرسازی به شهرداری فریدونکنار تحویل شد

شهردار فریدونکنار از تحویل اراضی ملکی سازمان مسکن و شهرسازی در فریدونکنار به شهرداری در راستای بهره‌برداری و کاربری فضای سبز خبر داد.

حمیدرضا ربیع پور در گفتگو با فارس اظهار داشت: یکی از مهمترین جلسات شهرداری و شورای اسلامی شهر فریدونکنار که با حضور مسئولان سازمان املاک و مسکن استان مازندران و مسئول املاک،مسکن و شهرسازی استان تشکیل شد، نتایج خوبی برای فریدونکناری‌ها در پی داشت.
ربیع پور بیان داشت: طی بندهای تفاهمنامه شهرداری و شورای اسلامی شهر فریدونکنار و سازمان املاک و مسکن استان مازندران، آن دسته از اراضی سازمان که در اختیار شهرداری قرار داشته و  در طرح‌ هادی قبلی و طرح هادی مصوب دارای کاربری فضای سبز است با حفظ مالکیت سازمان به شهرداری فریدونکنار برای بهره‌برداری فضای سبز تحویل گردید.
به گفته ربیع پور سایر پلاک‌هایی که در طرح هادی مصوب جدید با کاربری فضای سبز دیده شده و در اختیار شهرداری فریدونکنار قرار دارد حسب بررسی و بازدید میدانی در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین چهار پلاک به عنوان طرح سالم‌سازی دریا پس از توافقات نهایی همه اسناد به نام شهرداری صادر می‌شود و سه پلاک پس از ارائه طرح مصوب توسط شهرداری واگذار می‌شود.
شهردار فریدونکنار بیان داشت: شهرداری نسبت به تملک آن دسته از اراضی سازمان که در طرح هادی مصوب قبلی فاقد کاربری فضای سبز بوده و در اختیار شهرداری قرار دارد که روبروی فرزادشهر است نیز اقدام می‌کند.
وی گفت: برای حل مشکل تعدادی از مالکان اراضی که حد نصاب مجموعه باشگاه آزادی قرار دارند پیرو جلسه‌ای در فرمانداری مقرر شد شهرداری با همکاری لازم برای تغییر کاربری شش دانگ با کاربری ورزشی واقع در ضلع جنوبی مسکن مهر جوانان و تبدیل آن به کاربری مسکونی، پس از تفکیک به عنوان معوض به مالکان اولیه پلاک‌های مجموعه واگذار و بقیه اراضی از طریق سازمان به تربیت بدنی وفق ضوابط واگذار شود.
ربیع پور افزود: در خصوص پلاک‌های تور انقلاب مقرر شد شهرداری با هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان شهرسازی برای تغییر کاربری اراضی تحت تصرف و واگذاری آن به افراد مشمول اقدام نماید. همچنین مقرر گردید پلاک 179 با کاربری پارکینگ عمومی با قیمت کارشناسی به شهرداری واگذار گردد.


بهترین کادر آموزشی فریدونکنار در مدرسه شاهد فعالیت دارند

مدیر اداره آموزش و پرورش فریدونکنار از فعالیت بهترین کادر آموزشی این شهرستان در مدرسه شاهد دخترانه فریدونکنار خبر داد.

به گزارش فارس، سیدعلی محمدی در جلسه انجمن اولیای دبیرستان دخترانه الغدیر شاهد شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: جای خوشبختی است که همه خانواده‌های دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه الغدیر شاهد شهرستان فریدونکنار در این مجمع حضور دارند و این برای ما باعث افتخار است و وظیفه ما را در قبال شما و فرزندانتان دو چندان خواهد کرد و خدا را شاکریم که با تلاش توانسته‌ایم یک مدرسه ویژه به نام شاهد را در منطقه افتتاح کنیم.
محمدی تصریح کرد: احساس ما این است که جای جای این مدرسه بوی شهید می‌دهد چراکه فرزندان و بستگان این قشر معزز در اینجا هستند و فضا یک فضای معنوی است.
وی ادامه داد: بهترین دبیران و کادر آموزشی را در اینجا مشغول کردیم تا بتوانیم ذره‌ای از خدمات جامعه ایثاگری را پاسخگو باشیم و بهترین امکانات را نیز در این مدرسه فراهم کردیم تا شاهد افتخارآفرینی این دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف و مسابقات علمی، پژوهشی و کنکور باشیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار تأکید کرد: حضور خانواده‌های دانش‌آموزانی که از خانواده‌های بزرگ شهدا و جانبازان هستند مایع دلگرمی و مباهات است و انگیزه و همت ما را بیشتر می‌کند که به نحو احسن مشکلات و موانع را برطرف کنیم تا شاهد موفقیت روز افزون دانش آموزان باشیم.
محمدی خاطرنشان کرد: همه همت ما این است که روی دو دبیرستان ویژه امام علی (ع) و دبیرستان شاهد الغدیر سرمایه‌گذاری کنیم چرا که خروجی آنها برای ما بسیار پراهمیت و پرارزش است تا دانش‌آموزان سایر مقاطع تحصیلی به شهرهای همجوار نروند.
وی افزود: بیشتر مدارس فریدونکنار دو شیفته است با این حال بهترین امکانات و شرایط را در دبیرستان الغدیر شاهد برای جامعه ایثارگری فراهم کرده‌ایم.


کم توجهی راه و ترابری بابل سبب بروز حوادث می شود

بخشدار مرکزی فریدونکنار گفت: کم‌توجهی اداره راه و ترابری شهرستان بابل نسبت به حوزه روستایی فریدونکنار منجر به بروز مشکلات و حوادث در این بخش می شود.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی فریدونکنار، ذبیح‌الله اسدی در جلسه ستاد حفاظت و رفع موانع از حریم راه‌های درون شهری و برون شهری اظهار داشت: در حوزه روستایی حضور راه و ترابری بابل بر روی پروژه‌ها یا خیلی کمرنگ است و یا اصلا نظارتی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: راه و ترابری در بعضی از پروژه‌های روستایی شهرستان فریدونکنار اصلاً ورود پیدا نمی‌کند و پروژه به اتمام می‌رسد.
اسدی درباره خط‌کشی روستایی و رفع موانع دید رانندگان تصریح کرد: به دلیل بی‌توجهی اداره راه و ترابری بابل در حوزه راه روستایی و نبود علائم هشدار دهنده و خط کشی و  بدلیل موانع موجود در دید رانندگان، حادثه‌های مالی و جانی بروز می دهد که خود جای تامل دارد.
بخشدار مرکزی شهرستان فریدونکنار شیوه نامه جدید ساخت و ساز را دارای نواقص دانست و افزود: این شیوه‌نامه جدید که متولی اجرا آن دهیاران هستند ما را دچار چالش‌های شهرستانی می‌کند که خواستار اصلاح آن هستیم.
اسدی پیچ‌های تند در حوزه راه روستایی را یکی دیگر از معضلات برشمرد که منجر به تصادف می‌شود و از اداره راه و ترابری خواست تدابیری در این خصوص اندیشه شود.
وی بیان داشت: شهرداری نیز در بحث درون شهری و سد معبر شهرداری ضعیف عمل می‌کند که در مدخل و‌روی شهر با مشکلاتی روبه‌رو بوده و خواستار رفع این معضل هستیم و شهرداری باید به‌طور جدی ورود پیدا کند چرا که این وظیفه ذاتی شهرداری است.
به گفته اسدی همه دستگاه‌ها باید به وظایف ذاتی خود عمل کنند تا ما شهری خوب و زیبا را برای جذب مسافر و توریست داشته باشیم که نصب ‌علائم راهنمایی می‌تواند مشکلات مسافران را کم کرده و در حوزه روستایی این تذکر را به دهیاران داده‌ایم.


مخترع فریدونکناری به جشنواره بین‌المللی مخترعان رومانی دعوت شد

مخترع نوجوان دختر فریدونکناری که توانسته است کفشی برای معلولان بسازد برای حضور در جشنواره مخترعان، مبتکران و پژوهشگران کشور رومانی برگزیده شد.

به گزارش فارس، حکیمه محمدنژاد مخترع طرح کفشی برای معلولان است که این پروژه برای افرادی است که دچار عارضه ناتوانی از قوزک پا به پایین شده اند، پای این افراد آویزان است و تنها بر روی پاشنه پا راه می‌روند، حسی روی کف پا و انگشتان ندارند و همین طور فقط رشد طبیعی دارند، جان دارند اما حسی ندارند.
زمانی که این افراد در خیابان راه می‌روند به علت بی‌حس بودن پای آنها آویزان است و امکان برخورد با اشیای مختلف و زمین خوردن را دارند.
وسیله‌ای که این دختر خوش فکر فریدونکناری را به فکر فرو برد، ابزاری است که بتواند به این افراد کمک کند تا بتوانند کنترل بخشی از پا یعنی قوزک به پائین و پنجه پا را به دست آورند و منظور کنترل کردن و هدایت کردن از طریق مغز یا فرمان‌های مشخصی نیست بلکه ثابت نگه داشتن این بخش از پا برای جلوگیری از آزاد بودن تحت شرایط نامناسب است.
حکیمه محمدنژاد در گفتگو با فارس اظهار داشت: در حال انجام پیگیری‌هایی برای ساخت پروژه بودیم که با کارشناسانی برخوردیم که برای راهنمایی یادآور این موضوع بودند که ان پروژه محدود به افرادی که توضیح دادیم نمی‌شود و برای افرادی هم که دچار آسیب‌های رباطی شده‌اند کاربرد دارد.
وی ادامه داد: میله بزرگ زیر پاشنه پا، فنرهای سخت و مقاوم آبکاری یا سخت کاری شده، پیچ‌هایی از جنس کاسه نمد، واشر، میله‌های فرم داده شده با زاویه 30 درجه به سمت بالا و بالشتک‌هایی از جنس چرم و ابر ابزار استفاده شده در این پروژه هستند.
به گفته محمدنژاد مراحل تحقیقاتی و اجرایی این طرح 9 ماه به طول انجامیده است و حدود 20 هزار تومان هزینه داشته که با اجرای طرح تولید انبوه، قیمت آن بیش از 50 درصد کاهش خواهد یافت.
این مخترع بانوی نوجوان فریدونکناری بیان داشت: در مرحله اول کفش طبی خریداری کردیم در مراحل بعدی میله بزرگی را زیر پاشنه پا موازی با محور قوزک پا قرار دادیم، زیرا نزدیک‌ترین نقطه بود که با قوزک موازی می‌شده است و می‌توانسته نیروی فنر را خوب متمرکز کند و همینطور از فنرهای سخت و مقاوم استفاده کردیم.
وی افزود: فنر را زمانی که به فرم دلخواه خود در آوردیم آن را به شدت حرارت دادیم که فنر به صورت گداخته در آمد، صبر کردیم به حالتی از گداختگی در بیاید نه به صورت کامل و بعد در داخل روغن قرار دادیم و این امر باعث شد فنر خود را تثبیت کند و به همان فرم داده شده در بیاید.
وی خاطرنشان کرد: معایب این کار این است زمانی که فلز سخت می‌شود باعث شکستگی او در صورت خم کردن می‌شود که البته مشکلی برای پروژه به وجود نمی‌آورد، ما پیچ‌هایی را از جنس کاسه نمدی استفاده کردیم و همچنین آنها با آچار باز و بسته می‌شوند و به مرور زمان خاصیت خودشان را از دست نمی‌دهند و مورد دیگری از کار که باید انجام می‌گرفت این بود که واشر می‌گذاشتیم تا فنر جای آنکه بر روی کفش سفت شود به روی آن میله سفت شود.
وی افزود: همچنین بالشتک‌هایی از جنس ابر و چرم درست کردیم تا از آسیب دیدن افراد جلوگیری کند و از چرم‌هایی به عنوان جلوبند استفاده نمودیم تا پا را محکم نگه دارد.
محمدنژاد در پایان مقاوم بودن در برابر ضربه، کشش و عوامل طبیعی، ضدآب بودن، در دسترس بودن ابزار ساخت، عدم وجود مشکل پزشکی در طرح و وجود اتصالات محکم و قوی را از مزایای محوری پروژه کفشی برای معلولان برشمرد.
این طرح با حمایت پژوهشسرای دانش آموزی حاج امرالله خبازی شهرستان فریدونکنار ساخته شده است و جشنواره بین المللی مخترعان، مبتکران و پژوهشگران نیز اواخر مهرماه سال جاری در کشور رومانی برگزار می‌شود.


کاراته بانوان فریدونکنار صدرنشین لیگ دسته یک کشور شد

مدیرعامل تیم کاراته بانوان هتل سلطان شهرستان فریدونکنار از صدرنشینی فعلی این تیم در لیگ دسته یک کشور خبر داد.

حسین شفیع پور در گفتگو با فارس اظهار داشت: در مسابقات لیگ دسته یک کشور که در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد، توانستیم با شکست کاراته‌کاهای دختر هیئت کاراته خراسان رضوی و صنایع کاشی نائین اصفهان صدرنشین مسابقات شویم.
شفیع پور بیان داشت: در دیدارهای تیم کاراته بانوان هتل سلطان فریدونکنار و هیئت کاراته خراسان رضوی مهناز آخوندزاده در کاتای انفرادی به برتری دست یافت.
وی ادامه داد: در کاتای تیمی کاراته‌کاهای دختر فریدونکنار که به نمایندگی از استان مازندران در این مسابقات حاضر هستند به نام‌های سودابه قاسمی، پروانه قاسمی و مهناز آخوندزاده بر رقیبان خود فائق آمدند.
زهرا کیانی مربی تیم کاراته بانوان هتل سلطان شهرستان فریدونکنار نیز اظهار داشت: در کومیته تیمی نیز پیروز شدیم و در سه وزن مه‌لقا محمدی، زهرا السادات حسینی، یگانه امیری، فائزه ترکمان، فاطمه بزرگپور، مریم اسدزاده و سوگند حسینی از سد رقبای خود در تیم هیئت کاراته خراسان رضوی گذشتند و در مجموع با امتیاز تیمی 29 بر صفر برنده شدیم.
وی ادامه داد: در مسابقه تیم کاراته بانوان هتل سلطان شهرستان فریدونکنار و صنایع کاشی نائین اصفهان در کاتای انفرادی نماینده استان اصفهان به پیروزی رسید اما در رقابت‌های کاتای تیمی سودابه قاسمی، پروانه قاسمی و مهناز آخوندزاده از فریدونکنار به پیروزی با ارزشی دست پیدا کردند.
به گفته کیانی کاراته کاهای دختر فریدونکناری در رقابت‌های کومیته تیمی نیز سربلند بودند و خانم‌ها نیلوفر شعبانی، زهرا السادات حسینی، خداویسی، عادله غلامی، سوگند حسینی، مریم اسدزاده و مه‌لقا محمدی در اوزان آزاد، ـ50، ـ 55 و ـ61 با شکست حریفان شکست تیمی 26 بر 3 را بر حریف تحمیل کردند.
کیانی که نماینده سبک شوتوکان jska در استان مازندران نیز هست، تصریح کرد: سطح مسابقات عالی است و مطمئن هستیم هرچه جلوتر می‌رویم کار دشوارتر می‌شود اما کسب عناوین برتر از سوی کاراته کاهای تیم ما در مسابقات امسال نیز همچون دوره‌های گذشته قطعی است.


فرماندار سابق فریدونکنار معاون سیاسی امنیتی جدید استانداری گلستان

معاونت سیاسی امنیتی استانداری گلستان از جمله پستهایی است که در دوره استاندار جدید استان دستخوش تغییر نشد و اطلاعات دریافتی نشان می دهد که فتح الله نوری در روزهای آینده باید جای خود را به امید نیک نژاد دهد.

به گزارش مهر، براساس اعلام برخی منابع امید نیک نژاد به عنوان گزینه نهایی معاونت سیاسی امنیتی استانداری گلستان مطرح و معرفی خواهد شد و مراسم معارفه وی در روزهای آینده برگزار می شود.

اکنون فتح الله نوری به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان مشغول بکار است و در دوران فعالیتش منشا تلاشهای فراوانی در این حوزه بوده است.
 
امید نیک نژاد نیز دارای سوابقی نظیر بخشدار بخش مرکزی قائمشهر، فرماندار سابق شهرستان فریدونکنار است.
 
همچنین نیک نژاد پیش از این خبرنگار واحد اطلاعات و اخبار سیمای استانی مازندران بود که بعد از آن رئیس باشگاه خبرنگاران جوان شد.
 
وی چند ماه پس از روی کار آمدن دولت نهم، بخشدار بخش مرکزی قائم شهر شد.

فعالیت پست قرنطینه گیاهی در بندر فریدونکنار

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از فعالیت پست قرنطینه گیاهی خارجی در بندر فریدونکنار خبر داد.

علیرضا غلامی در گفتگو با فارس اظهار داشت: هرگونه مواد کشاورزی و فرآورده‌های گیاهی و غذایی که وارد بندر فریدونکنار شود و یا قصد صادرات داشته باشیم توسط کارشناسان امر قرنطینه، سلامت آن باید تأیید شود.
وی افزود: تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستای حیدرکلا با حجم کار 140 هکتار با تأمین اعتبار ملی و هزینه اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال انجام شده است.
غلامی بیان داشت: تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی زمینهای منطقه روستای فرم نیز با حجم کار 45 هکتار با تأمین اعتبار ملی و هزینه اعتبار 970 میلیون ریال عملیاتی شده است.
وی همچنین از احداث سه دهنه چاه در روستای میان محله با حجم کار یک واحد با تأمین اعتبار تملک دارایی استانی و هزینه اعتبار دو میلیارد ریال در شهرستان فریدونکنار خبر داد.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار شن‌ریزی جاده بین مزارع در روستاهای کوچک بیشه محله و شیرمحله با حجم کار بیش از دو کیلومتر با تأمین اعتبار تملک دارایی استانی با هزینه اعتبار 280 میلیون ریال اجرایی شد.
وی با اشاره به احداث کانال در روستای زاهدکلا با حجم کار 560 متر و تامین اعتبار تملک مشارکت مردمی و با هزینه اعتبار 350 میلیون ریال، از لوله‌گذاری آب‌بندان در روستای فرم با حجم کار 55 دهنه و تأمین اعتبار استانی و هزینه اعتبار 250 میلیون ریال و فعالیت پست قرنطینه گیاهی خارجی در بندر شهرستان فریدونکنار خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: طرح یکپارچه‌سازی اراضی شالیزاری فریدونکنار با حضور فرماندار و مسئولان استانی و شهرستانی را اجرا کردیم که این طرح در راستای احداث جاده بین مزارع و کانال و احداث زهکشی با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 470 میلیون ریال از اعتبارات منابع جهاد کشاورزی بوده است.
غلامی درباره اهداف این طرح اظهار داشت: کاهش هزینه تولید، توسعه کشت مکانیزاسیون و مدیریت آب و خاک که منجر به افزایش تولید در واحد سطح می‌شود را می‌توان از مهم‌ترین اهداف و دستاوردهای آینده اجرایی شدن این طرح تاثیرگذار برشمرد.


استفاده از فناوری‌های جدید برای پیشگیری از وقوع جرم

رئیس اداره آموزش و پرورش فریدونکنار بر لزوم استفاده پلیس از فن‌آوری‌‌های جدید برای پیشگیری از وقوع جرم تأکید کرد.

به گزارش فارس، سیدعلی محمدی در جمع دانش‌آموزان پسر همیار پلیس شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: با توجه به اینکه اعلام شده تعداد خودرو در پنج سال آینده به 20 میلیون خودرو خواهد رسید، در نتیجه با افزایش سفر و میزان خودروها مواجه خواهیم بود که می‌توان با یک نگاه علمی، برای کاهش تلفات حوادث جاده ‌ای اقدام کرد.
رئیس آموزش و پرورش فریدونکنار برگزاری همایش‌‌ها را در رسیدن به نقطه مطلوب مؤثر دانست و افزود: نقطه مطلوب برای پلیس، پیشگیری از جرائم و حتی از بین بردن بسترهای وقوع جرم است و البته با جرایمی چون ورود و توزیع مواد مخدر، باید برخورد سختی شود.
وی استفاده از فناوری‌های جدید را برای پیشگیری از وقوع جرم بسیار مؤثر دانست و گفت: فناوری‌های جدید در حوزه سخت‌ افزاری و نرم ‌افزاری، تهدیداتی را نیز به دنبال دارد.
محمدی ادامه داد: پلیس باید به سرعت خود را برای مقابله با این تهدیدات آماده کند، چرا که این ابزار مانند چاقو، کاربردی دو گانه دارند و فناوری‌‌های جدید موجب شده است، ظواهر پنهان یک جرم، پشت ویترین و در مقابل جامعه قرار گیرد.
وی افزود: باید با شدت عمل بیشتری با مجرمان و خاطیان امنیت اجتماعی از جمله زورگیران، خفت‌گیران و سارقان مسلح به ویژه در دستگاه قضایی برخورد شود که این اراده در دوره ریاست جدید قوه قضاییه و دادستان دیده می‌شود.
وی تأکید کرد: براساس گزارش‌‌های سازمان ملل، در یک دهه گذشته، ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان، از وضع بهتری در حوزه مواد مخدر برخوردار بوده است و باید این اقدامات را با قدرت بیشتر ادامه دهیم.
محمدی با بیان اینکه بیش از 90 درصد طرح عفاف و حجاب فرهنگی است، ادامه داد: ابهاماتی نیز که بوجود می‌آورند حاصل اخبار و اطلاعاتی است که غلط انتشار می‌یابد و قطعاً در صورتی که مردم ضعف نیروهای انتظامی را منعکس کنند، مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.


مهیج ترین مسابقات کشتی لوچوی مازندران در فریدونکنار برگزار شد

لوچوکاران مازنی هفته گذشته با حضور 17 شهرستان در دو شب متوالی برای کسب بازوبند طلا کشتی در دیدارهایی مهیج و دیدنی پنجه در پنجه هم نهادند.

به گزارش روابط عمومی اداره تربیت بدنی فریدونکنار، این سری از مسابقات کشتی لوچو جام بازوبند طلا در سالن شهدای شهرستان فریدونکنار و با حضور جمع کثیری از تماشاچیان و مسئولان استان و شهرستان در پایتخت کشتی لوچو ایران و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با نام سرداران و 350 شهید شهرستان و شادروان پهلوان شعبانعلی عموزاده قهرمان آسیا برگزار شد.
شکست روح الله حق شناس قهرمان کشتی ساحلی جهان از خشایار دهستانی، شکست مسعود نصیری قهرمان کشتی ساحلی جهان از صابر امام قلی پور، شکست شعبان غفاری از سینا عموپور و شکست مسعود کریمی از محمد پورمسعودی را می‌توان از حوادث این دوره دانست و البته حضور خوب کشتی گیران آزاد کار تاکستانی به عنوان مهمانف زنگ خطری برای لوچو کاران مازندران بود.
در حاشیه این مسابقات از قهرمانان کشتی جهان عباس حاجی کناری و مهدی حاجی زاده و امید نائیج قهرمان وزنه برداری آسیا تجلیل شد.
داوری این دوره از مسابقات بر عهده آقایان حسن اسماعیل پور، مهدی رشیدی، شیداله شامیان، ابراهیم اسلامی، قدرت عرب زاده، سیروس باقری، فریدون ابراهیمی، رمضان میرزاده، حبیب امینیان، کمال اخوان و محمدعلی مرادی بود.
رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان فریدونکنار در این باره گفت: این مسابقات در اجرا بر اساس آخرین مقررات کشتی لوچو است و یک پیش فرض و مقدماتی برای مسابقات کشتی لوچو کشوری و بین المللی که امیدواریم آن هم در فریدونکنار برگزار شود.
حسین دلیلی بیان داشت: ورزش برای همه است و مسئولان باید نگاهشان عوض شود و همه با حمایت برای اعتلای ورزش گام بردارند ضمن آنکه می بایست قدرشناس حضور گرم تماشاچیان بود.
رئیس هیئت کشتی شهرستان فریدونکنار و دبیر هیئت کشتی لوچو استان مازندران نیز اظهار داشت: تمام سعی ما بر این است که مسابقات کشوری در فریدونکنار برگزار شود که البته چندین شهر کاندیدا هستند.
ناصر اسماعیل پور افزود: چون این دوره از مسابقات بودجه خاصی از سوی تربیت بدنی ندارد، مشکل اصلی ما موضوع مالی است و برای این دوره از مسابقات برای نفرات برتر اوزان مبلغ یک میلیون و 500 هزار ریال و برای قهرمان قهرمانان یک بازوبند طلا به ارزش 9 میلیون ریال در نظر گرفتیم.
شهرهای شرکت کننده در این مسابقات، فریدونکنار، تاکستان، نور، بندپی شرقی، کیاکلا، جویبار، سوادکوه، بابل، بابلسر، محمودآباد، امیرکلا، چالوس، ساری، چمستان، بندپی غربی و گیل خواران بودند.
در پایان مسابقات در 65 کیلوگرم محمد پورمقصودی از محمودآباد، حامد شیخی از جویبار و مسعود صباغی از ساری به ترتیب اول تا سوم شدند.
در 75 کیلوگرم حسین شریفی از جویبار قهرمان شد و نادر غفاری از فریدونکنار و جابر فکوری از گیلخواران دوم و سوم شدند.
در 85 کیلوگرم سعید براری و صابر امام قلی پور از بابل اول و دوم و موسی حیدرنیا نیز از بندپی شرقی سوم شدند.
در 95 کیلوگرم علی کریمی از بابل برتر شد و سینا عموپور از بابلسر و ابراهیم اوصیا از بابل به دومی و سومی بسنده کردند.
در مثبت 95 کیلوگرم نیز خشایار دهستانی از بابل، روح الله حق شناس از محمودآباد و مهران فاریابی ازفریدونکنار اول تا سوم شدند.
در نتایج تیمی نیز بابل با 37 امتیاز قهرمان شد و فریدونکنار با 24 امتیاز، جویبار و محمودآباد مشترکا با 19 امتیاز، بابلسر با 16 امیتاز و گیلخواران با 15 امتیاز رده های بعدی جدول مسابقات را از آن خود کردند.
از نکات جالب توجه اینکه برای کسب بازوبند طلا سعید براری، حسین شریفی و محمد پور مقصودی انصراف دادند و در دور نیمه نهایی محمد قاسم زاده و علی کریمی در دیداری زیبا کشتی گرفتند که محمد قاسمی زاده قهرمان قهرمانان سال گذشته موفق شد از سد کریمی یکی از با اخلاق ترین کشتی گیران این دوره از مسابقات بگذرد.
دردیدار نهایی نیز محمد قاسم زاده و خشایار دهستانی 14 دقیقه کشتی گرفتند و علی رغم 25 کیلو اختلاف وزن بین دو کشتی گیر، مسابقه به دلیل بعضی از مسائل حاشیه‌ای برنده نداشت و تکلیف بازوبند طلا مشخص نشد.


کسب مقام سومی تیم فوتبال فرابرتر فریدونکنار در استان

رئیس اداره تربیت بدنی فریدونکنار از برتری تیم‌های نماینده شهرستان‌های آمل، ساری و فریدونکنار در مسابقات فوتبال زیر 13 سال مازندران خبر داد.

حسین دلیلی در گفتگو با فارس اظهار داشت: مسابقات مدارس فوتبال زیر 13 سال استان مازندران با قهرمانی تیم سپاهان آمل به پایان رسیده است.
دلیلی افزود: تیم پدیده ساری نیز توانست به مقام نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کند.
به گفته رییس اداره تربیت بدنی شهرستان فریدونکنار، تیم فوتبال فرابرتر فریدونکنار نیز در بازی رده‌بندی توانست تیم آرمین شهرستان تنکابن را با نتیجه قاطع شش بر صفر شکست دهد و البته به سومی مسابقات بسنده کرد.
وی گفت: این افتخار نیز با وجود عدم هماهنگی در برنامه‌ریزی مسابقات با وضعیت کمبود زمان و همچنین کمبود بازیکنان مستعد با تلاش پیاپی و روزانه مربیان توانا و زحمتکش باشگاه میسر شد.
این مسئول ادامه داد: رجبعلی شکری به عنوان مدیرعامل و مسلم نصیری به عنوان سرپرست و حمیدرضا حسینی بیگی، بهزاد فروغی و مهدی، هادی و صائب شکری نیز مربیان تیم فوتبال فرابرتر شهرستان فریدونکنار در مسابقات مدارس فوتبال زیر 13 سال استان مازندران بودند.

رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان فریدونکنار، عرفان نصیری، امیر حسین جاننار، امیر حسین گیابان، رضا نیک نیت، محمدمهدی محمدی، محمد رضایی، محمدعلیزاده، محمد حسین حسین زاده، عارف محمدعلی پور، علی خانلرزاده، علیرضا حسینی، مجتبی صالحی، علیرضا براری، امیر حسین امامی، ابوالفضل راهی، سیدرضا و سیدمجتبی حسینی، امیر حسین آقایی، محمد اکبرزاده، مهدی کمانی، محمدعلی شکری، امیر محمد کاوه، عرفان ذوالفقاری، محمدجواد محمد زاده، محمدجواد خاکپور و امیر سعید احمدی را نیز به عنوان فوتبالیست‌های تیم فوتبال فرابرتر شهرستان فریدونکنار معرفی کرد.


بنگاه کاریابی در فریدونکنار راه‌اندازی شد

رئیس اداره کار شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار گفت: بنگاه کاریابی منسجم در فریدونکنار ایجاد شده است.

به گزارش فارس، کامران اصغری در جلسه کارگروه اشتغال فریدونکنار که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: بنگاه کاریابی در فریدونکنار راه‌اندازی شده و از زمان شرع فعالیت این بنگاه، 103 نفر از جویندگان کار ثبت‌نام داشته‌اند که 63 نفر مرد و 40 نفر زن هستند که میزان تحصیلات این افراد ٣ نفر بی‌سواد، 31 نفر زیر دیپلم، 29 نفر دیپلم، 16 نفر فوق دیپلم و 24 نفر نیز لیسانس می باشند.
اصغری درباره سن ثبت‌نام شدگان بیان داشت: 15 تا 24 ساله 33 نفر، 25 تا 34 ساله 50 نفر، 35 تا 44 ساله 15 نفر و 45 تا 54 ساله ۵ نفر ،که سن بالای 45 سال آماده به کار نیستند فقط به‌ خاطر استفاده از تسهیلات ثبت نام می‌کنند ولی جویندگان کار تا 40 سال و به ویژه 20 تا 25 ساله هستند.
رئیس اداره کار شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار درباره فرصت‌های شغلی بدست آمده ظرف مدت دو ماه گذشته نیز گفت: در طول این مدت 21 فرصت شغلی به‌دست آمده که از این تعداد در صنعت ٣ فرصت و در خدمات 26 فرصت بوده که 82 نفر به عنوان متقاضی معرفی شدند و 12 نفر مشغول به کار شدند که 9 نفر مرد و ٣ نفر زن بودند.
اصغری خاطرنشان کرد: در بخش دولتی اشتغال فقط از طریق آزمون به صورت استانی و کشوری انجام می‌شود و همه فرصت‌های شغلی به‌دست آمده همه در بخش خصوصی بودند.
وی گفت: اگر قرار است در کشور توسعه اشتغال داشته باشیم با وجود جوانی و ناپختگی، طرح تسهیلات بنگاه‌های زودبازده را باید حمایت کنیم و دوم اینکه بحث ماده 103 یا تخفیف بیمه‌ای ایجاد اشتغال که برای کارفرمایان در نظر گرفته شده می‌تواند در توسعه اشتغال بسیار موثر باشد.


70 درصد فریدونکناری‌ها بیمه هستند

رئیس سازمان تأمین اجتماعی فریدونکنار گفت: 20 هزار و 300 نفر از جمعیت فریدونکنار یعنی حدود 70 درصد مردم منطقه زیرپوشش بیمه قرار گرفتند.

محمدعلی نصیری در گفتگو با فارس اظهار داشت: بیش از 7 هزار و 100 بیمه شده اصلی در شهرستان فریدونکنار داریم که با افراد تحت تکفل خودشان از خدمات بیمه‌ای بهره مند می‌شوند.
نصیری تصریح کرد: کلید هر توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری است و سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان حمایتی و پشتیبانی است که پشتیبان تولیدکنندگان و کارآفرینان است و قدم به قدم این نیروها را حمایت می‌کند.
وی ادامه داد: حدود یک‌هزار و 600 کارگاه فعال در شهرستان داریم که از خدمات بیمه‌ای بهره مند می شوند و 345 پیمانکار عمران، خدماتی و توزیعی در حال فعالیت هستند.
به گفته نصیری حدود 4 هزار و 500 نفر بیمه شده اجباری در شهرستان فریدونکنار هستند که در کارگاه‌ها فعال و در حال کار هستند و سازمان تأمین اجتماعی نسبت به آنها تعهدات مستقیم دارد.
رئیس سازمان تأمین اجتماعی شهرستان فریدونکنار درباره مشاغل آزاد گفت: 346 کارفرما و کارآفرین در مشاغل آزاد داریم و هشت نفر از نویسندگان و 34 زن خانه‌دار از بیمه شدگان هستند و البته 307 نفر نیز بیمه اختیاری را زیر پوشش داریم.
وی درباره بیمه رانندگان بیان داشت: 493 نفر از رانندگان درون شهری و برون شهری در شهرستان از تعهدات بیمه‌ای استفاده می‌کنند و در بحث بافندگان قالی، قالیچه و گلیم نیز 30 نفر بیمه شده داریم.
نصیری درباره بیمه باربران گفت: 473 نفر به عنوان باربر در شهرستان بیمه هستند که 23 درصد سهم بیمه را دولت و ٧ درصد را بیمه شده پرداخت می‌کند.
نصیری از بیمه 39 نفر بسیجی خبر داد و خاطرنشان کرد: 34 نفر از خادمان مساجد از 23 درصد تعهدات دولت استفاده می‌کنند و سهم آنها تنها ٧ درصد است.
نصیری از مقرری‌بگیری 142 نفر در فریدونکنار خبر و ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی بر اساس تعهدات به مردم این شهر خدمات می‌دهد و کارگران ساختمانی با گرفتن کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای می‌توانند از بیمه که 20 درصد آن را دولت متقبل می شود، تنها با پرداخت 10 درصد از تعهدات بیمه‌ای استفاده کنند.


13اختراع دانش‌آموزان فریدونکناری ثبت شد

مسئول پژوهش‌سرای فریدونکنار گفت: در اقدامی بی‌سابقه در سطح استان مازندران طی دو ماه 13 طرح از دانش‌آموزان فریدونکنار ثبت اختراع شده است.

حمزه علی شیرپور در گفتگو با فارس درباره مهمترین عملکرد پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مرحوم خبازی شهرستان فریدونکنار در طول تابستان سال جاری اظهار داشت: حضور در جلسه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش، ارسال 25 طرح منتخب شهرستان به استان و دعوت به دفاعیه استانی از 15 طرح در این مدت انجام شده است.
شیرپور از مشاوره دانش آموزان منتخب استانی جشنواره خوارزمی در دو مرحله و دعوت از داوران استان خبر و ادامه داد: حضور در همایش نانوی استانی در قائمشهر که دانش‌آموز فریدونکناری برتر استانی انتخاب شدند و تشکیل کلاس رباتیک در ایام تابستان در روزهای فرد با حضور 10 دانش‌آموز شهرستان از دیگر فعالیت‌ها بوده است.
وی با اشاره به خرید لوازم روباتیک و تجهیز کارگاه رباتیک، از پیگیری کلاس آزمایشگاهی منتخب استانی در چالوس، تجهیز کتابخانه و تعویض کتاب‌های فرسوده و حضور در جلسه مسئولان پژوهشسرا و آموزش متوسطه دو روزه در کجور مازندران خبر داد.
شیرپور خاطرنشان کرد: پیگیری ثبت اختراع طرح‌های دانش‌آموزان در تهران که 13طرح ثبت شده و انتخاب چهار طرح برجسته شهرستان و راهیابی به مرحله کشوری دوازدهمین جشنواره خوارزمی با عناوین طرح کفش برای معلولان از خانم‌ها حکیمه و حدیثه محمدنژاد، طرح نردبان تعادلی خانم‌ها زهرا صفری و فاطمه جاننار، محافظ الکتروتکنیک عباس اکبرزاده و نرم افزار کامپیوتری احمدعلی رضایی اجرایی شده است.
مسئول پژوهش‌سرای دانش آموزی مرحوم خبازی شهرستان فریدونکنار از قرارداد با شرکت نانو رسام و پارس ویشار برای تشکیل کلاس‌های نانو در سال تحصیلی جدید و حضور دانش‌آموزان صاحب طرح کشور در دانشگاه‌های علوم پزشکی ساری و بابل و دانشگاه مازندران خبر داد.


دانش‌آموزان فریدونکنار در 80 مدرسه تحصیل می‌کنند

مدیر اداره آموزش و پرورش از تحصیل دانش‌آموزان فریدونکناری در 80 مدرسه و 100 واحد آموزشی برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش فارس، سید علی محمدی در مراسم افتتاح دبیرستان دخترانه شاهد الغدیر شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: ایجاد مدرسه شاهد مطالبه به حق جامعه ایثارگری شهرستان بود چرا که عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون خون شهیدان است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار گفت: با توجه به رویکرد و سیاست جدید آموزش وپرورش به آموزه‌های قرآنی که طرح ایجاد 10 هزار مدرسه قرآنی را شامل می شود، فریدونکنار نیز برای تاسیس 10 مدرسه در این راستا گام بر می‌دارد.
وی خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی 88 و 89 حدود 7هزار و 600 دانش آموز در 80 مدرسه و 100 واحد شهرستان فریدونکنار تحصیل خواهند کرد.
وی ابراز امیدواری کرد؛ بتوان در سال تحصیلی جدید با توکل الهی و همت و کار مضاعف با همکاری تنگاتنگ اولیا و معلمان شاهد توفیق روز افزون در سنگر تعلیم و تربیت در شهرستان فریدونکنار باشیم.
به همت مدیر اداره آموزش و پرورش فریدونکنار و با اخذ مجوز از اداره کل و با حضور امام جمعه، فرماندار و مدیران اجرایی شهرستان فریدونکنار، توسط جانباز دفاع مقدس حاج حسن مالایی زنگ دبیرستان دخترانه شاهد الغدیر در فریدونکنار به صدا درآمد.
این دبیرستان در هشت کلاس و در رشته‌های مختلف در سال تحصیلی 90-89 و با پیام معاونت ریاست جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور جناب آقای زریبافان آغاز به فعالیت کرد.


میدان زباله فریدونکنار در تابستان 70 دفعه دچار آتش‌سوزی شد

مسئول واحد آتش‌نشانی فریدونکنار از آتش‌سوزی میدان زباله این شهرستان در طول تابستان سال جاری به تعداد 70 مرتبه خبر داد.

سید حسن صیادی کناری در گفتگو با فارس اظهار داشت: از 72 مورد آتش‌سوزی در دو ماهه گذشته یک مورد باغ، یک مورد برق گرفتگی و 10 مورد منزل مسکونی بوده است.
وی افزود: در این زمان یک کارخانه، 40 مورد میدان زباله شهر، 11 مورد تصادفات اتومبیل و هفت مورد دامگاه پرندگان موجب آتش سوزی منطقه شدند.
به گفته مسئول واحد آتش نشانی شهرداری فریدونکنار یک باب مغازه تجاری نیز مورد حریق قرار گرفته است.
وی از کمک رسانی آتش‌نشانان شهرستان فریدونکنار به مأموران شهرهای امیرکلا و سرخ رود در حین مواجه با بحران‌های آتش‌سوزی در آن مناطق خبر داد.
صیادی ادامه داد: به دلیل گرمای زیاد تابستان میدان زباله شهر به علت وجود گازهای سمی طعمه حریق می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به امکانات آتش‌نشانی فریدونکنار خدمات رسانی‌های آتش‌نشانان شهرستان بسیار مطلوب است و بعضی اوقات با جان‌فشانی‌هایشان به یاری همشهریان خود می‌شتابند.
صیادی با اشاره به همکاری و حمایت همه جانبه شورای اسلامی شهر و شهرداری فریدونکنار از مسایل مرتبط با امور واحد آتش نشانی و آتش‌نشانان شهرستان، گفت: دقت و سرعت عمل آتش‌نشانان منطقه در حد خوبی است و هیچ مشکلی در ارائه خدمات به مردم شهرمان نداریم.
به گفته مسئول واحد آتش نشانی شهرستان فریدونکنار هر از چند گاهی بحث آموزش، بازخوانی تجربیات و تمرینهای مرتبط برای همه رانندگان و آتش نشانان با جدیت به مرحله اجراء در می‌آید. 


فریدونکنار نایب قهرمان کاراته بانوان کشور شد

مربی تیم کاراته بانوان فریدونکنار از کسب مقام نایب قهرمانی توسط این تیم در مسابقات کشوری خبر داد.

به گزارش فارس، زهرا کیانی اظهار داشت: تیم کاراته بانوان شهرستان فریدونکنار سبک شوتوکان(JSKA) به نمایندگی از استان مازندران در مسابقات قهرمانی کشور توانست مقام دوم را کسب کند.
کیانی در تشریح نتایج مسابقات بیان داشت: در پایان این مسابقات استان فارس با کسب 23 طلا، 21 نقره و 12 برنز مقام اول کشور را به خود اختصاص داد.
وی افزود: کاراته کارهای بانوی شهرستان فریدونکنار که به نمایندگی از استان مازندران در برابر حریفان صف‌ آرایی کرده بودند، توانستند با20 مدال طلا، 15 نقره و 21 گردن آویز برنز به مقام دوم کشور دست پیدا کنند.
به گفته مربی تیم کاراته بانوان شهرستان فریدونکنار نماینده استان کرمانشاه نیز با به دست آوردن پنج طلا، 20 نقره و 18 برنز در این سری از مسابقات سوم شد.
وی سطح آمادگی کاراته کاهای بانوی فریدونکناری را مطلوب توصیف و تصریح کرد: اگر با امکانات بیشتری تمرین کنیم و بتوانیم اردوهای آمادگی بهتری داشته باشیم به طور یقین در آینده‌ای نه چندان دور از مدعیان اصلی کاراته بانوان کشور خواهیم بود.
کیانی خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر نیز از مدعیان درجه یک در سطح کشور محسوب می‌شویم چراکه در چند دوره اخیر برگزاری مسابقات کاراته بانوان کشور همیشه حائز یکی از رتبه‌های برتر شده ایم.
وی بیان داشت: مهسا محمدی، مائده محمدی، زینب رضازاده، محدثه محسنی، راضیه علایی، مریم اسدزاده، بهاره گرائیلی، مهسا پیروز، زهرا اکبری، معصومه محسنیان، سیما نوری، حنانه عابدیان، فاطمه عباسپور، سپیده جلالپور، آرزو لونجی، مریم محمدی، نرگس مددیان، محجوبه نوری، مائده رمضان‌زاده و ملیحه محمدی از فریدونکنار به مدال طلا دست یافتند.

همچنین نخستین کانوپولیست ملی پوش فریدونکناری همشهریان خود را بهترین قایقرانان در رده بانوان معرفی کرد.

جمیله طهماسبی اظهار داشت: چون از کودکی به رشته‌های آبی علاقه‌مند بودم رشته قایقرانی را به عنوان یک ورزش حرفه ای انتخاب کردم. من از 14 سالگی دومیدانی کار کردم و همچنین آیروبیک و بدنسازی که همیشه در برنامه روزانه من جایی داشت، بعد فوتسال را به مدت یک سال کارکردم و وقتی فهمیدم در رشته قایقرانی، بانوان هم فعالیت می‌کنند در باشگاه طبرستان بابلسر ثبت نام و شروع به فعالیت کردم.
وی افزود: در رشته کایاک دو مقام طلای المپیاد مازندران را در کارنامه دارم و در رشته کانوپولو در مسابقات المپیاد ایرانیان به عنوان مربی استان به همراه تیم مقام چهارم را کسب کردیم و در لیگ برتر کانوپولو در تیم راهبران بندر فریدونکنار به عنوان مربی و بازیکن حضور داشتم که با تفاضل گل با ملوان بندر انزلی در رده چهار قرار گرفتیم و بالاخره در مسابقات تورنمنت بولوینا در ایتالیا پنجم و در جهانی میلان ایتالیا ششم شدیم.
طهماسبی خاطرنشان کرد: قایقرانی ما در آسیا در سطح نسبتاً خوبی جای دارد و در کشور هم چون در رشته رشته از قایقرانی لیگ برگزار می‌شود، سطحش خوب است.
وی اضافه کرد: در استان مازندران هم فقط سه شهرستان فریدونکنار، نوشهر و بابلسر به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کنند البته در فریدونکنار با توجه به اینکه حدود 18 ماه از فعالیت این رشته به طور حرفه‌ای نمی‌گذرد ما در سطح بالایی قرار داریم چون در رشته کانوپولو چهار بازیکن از رهبران به اردو تیم ملی دعوت شدند و در قایق‌های بادبانی ما 14 بازیکن در اردوی تیم ملی داشتیم.
نخستین بانوی کانوپولیست استان مازندران در رده ملی پوشان ادامه داد: مشکلات زیادی داریم به ویژه از نظر مالی و از نظر امکانات خیلی تحت فشاریم و جای تمرینی که باید بگویم که تیم کانوپولو راهبران بندر فریدونکنار در رودخانه کوچک میانی شهر تمرین می‌کند که این رودخانه بسیار آب آلوده‌ای دارد و در زمستان با کشش آب ما هنوز نمی‌دانیم که کجا باید تمرین کنیم.
وی تصریح کرد: چون امسال قهرمان کشوری و انتخابی نداشتیم مربیان تیم ملی در مسابقات لیگ برتر نفرات را انتخاب کردند که از رهبران بندر فریدونکنار چهار بازیکن به اردو دعوت شدند و در پنج ماه اردوی مداوم و از 30 بازیکن دعوت شده 9 نفر به جهانی ایتالیا اعزام شدند که من نفر هفتم تیم ملی بودم.
به گفته این کانوپولیست جوان فریدونکناری، با تلاش‌های امامی‌فر رئیس هیئت قایقرانی، پیگیری‌های دلیلی ریاست تربیت‌بدنی، ربیع پور شهردار، الهام طهماسبی نایب رییس و ملی پوش و بازیکن تیم راهبران و خودم تا حدودی سطح این رشته را در شهرستان بالا بردیم و هم اکنون 24 بازیکن بانو از شهرستان فریدونکنار به طور حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای در این رشته فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه مهمترین حریف‌هایمان از استان گیلان، تهران و اصفهان هستند، گفت: این تیمها چون حمایت‌های زیادی از طرف هیئت استان خود می‌شوند ولی ما از طرف هیئت قایقرانی استان حمایت زیادی نمی‌شویم نتایجشان بهتر است.
طهماسبی اظهار داشت: ترجیح می‌دهم بیشتر راجع به تیم رهبران صحبت کنم که اگر امسال یک اسپانسر قوی داشته باشد بی‌شک در لیگ برتر سکو می‌گیرد و خواهش دارم مسئولان یک فکر اساسی راجع به آن بکنند.
وی بیان داشت: مسابقات آسیایی خردادماه سال آینده در تهران برگزار می‌شود که قول می‌دهم حتما از این شهرستان بازیکن به اردوی تیم ملی تزریق کنیم.


تحویل سالم ساحل با همکاری گردشگران به نسل‌های آینده

شهردار فریدونکنار گفت: ساحل با همکاری شهروندان و گردشگران سالم به نسل‌های آینده تحویل داده شود.

حمیدرضا ربیع‌پور در گفتگو با فارس اظهار داشت: دانش‌آموزان باید پاکسازی سواحل را بیش از پیش یاد بگیرند و این را بتوانند به همکلاسی های خود انتقال دهند.
ربیع‌پور بیان داشت: اگر از روی پله‌های پارک لاله به سواحل فریدونکنار نگاه کنیم متوجه می‌شویم ساحل ما از سال‌های قبل خیلی بهتر است چون در ایام عید ما 15 نفر را استخدام کردیم که همه‌روزه ساحل را نظافت می‌کردند و اگر ساحل بعضی اوقات کثیف می‌شود هر روز صبح رفتگران شهرداری پاکسازی می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: زباله‌ای که این همه می‌ریزند، 35 رفتگر چقدر می‌توانند در پاکی آن مؤثر باشند، این فرهنگ‌سازی را باید گسترش داد و اگر ما صبور باشیم و کشورمان را دوست داشته باشیم و شعار ندهیم باید این فرهنگ را از دانش‌آموزان شروع کنیم تا کاربردی باشد.
به گفته شهردار فریدونکنار در گذشته محیط زیست جزء مطالب کتاب درسی ما نبود و وجود نداشت و ما وقتی بزرگ شدیم به اینها اهمیت دادیم اما برای نسل امروز تمامی مطالب در درونشان هست و حتی محیط زیست را به آنها آموزش می‌دهند و به آن اهمیت داده می‌شود و مطمئناً ما روز به روز بهتر خواهیم شد و البته بزرگترین کار فرهنگ‌سازی است که نسبت به جمع‌آوری زباله راه حل بهتری است.
وی ادامه داد: در این راستا همه باید احساس مسئولیت کنند و همین‌که در سطح مدارس این کار گسترش پیدا کند ارزش آن از همه چیز بیشتر است و آینده مملکت را همین بچه‌ها می‌سازند و اینها هستند که باید جامعه را حفظ کنند.
ربیع‌پور تصریح کرد: اینکه یک روزی به نام زمین پاک و هوای پاک مشخص شده است همین در ذهن ما تداعی می‌بخشد که باید این را مقدس بشماریم و به آن اهمیت دهیم و روزی که به نام آن روز نام‌گذاری می‌شود نشان‌دهنده اهمیت آن است و در سطح مدارس بیشتر گسترش پیدا می‌کند.
وی اظهار داشت: الان چند مدتی است که در کشورمان به محیط زیست توجه می‌شود و شاید در گذشته به آن اهمیت چندانی نمی‌دادند و خیلی از ادارات محیط زیست را محیط ایست می‌گویند در صورتی که این طور نیست و توسعه پایدار رمز موفقیت است شاید امروز شهرداری بتواند برای ساخت و ساز غیرمجاز درآمد خوبی داشته باشد اما باید آینده را دید و حرکت کرد.
شهردار فریدونکنار گفت: 35 نفر از خدمت‌گزاران شهری به طور محدود فعالیت می‌‌کنند و اگر همه مردم شهرمان احساس مسئولیت کنند دیگر نیازی به 35 نفر هم حتی نیست و فقط ما باید برای جمع‌آوری زباله‌ها نیرو داشته باشیم اما چون مثلاً یک فرد گردشگر در هر جایی که بخواهد زباله می‌اندازد گردشگر دیگری که از آن جا عبور می‌کند فکر می‌کند تمام شهر همیشه همین‌طور کثیف است؛‌ واقعاً مسئولان شهری و کارگران، ‌چقدر می‌توانند در این زمینه کار کنند.
وی افزود: کارگران مملکت ما هیچ کدام به اندازه رفتگران زحمت نمی‌کشند و البته در فریدونکنار به افزایش رفتگر زیاد تأکید ندارم ؛ فقط در تابستان و عید لازم است و البته امیدواریم دیگر کنار ساحلی که به همه ایرانی‌ها در سراسر دنیا تعلق دارد کثیف نشود.


جمع‌آوری 11 میلیارد ریال صدقه در فریدونکنار

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فریدونکنار از جمع آوری یک میلیارد و 133میلیون تومان صدقه در شهرستان فریدونکنار در یک سال گذشته خبر داد.

فیض الله مقدس‌زاده در گفتگو با فارس اظهار داشت: درآمدهای کمیته امداد امام مانند کمک‌های مردمی، درآمدهای محلی، وجوهات شرعیه و امانی، کمک‌های مؤسسات و سازمان‌ها، کمک‌های خیریه‌ها و کارخانه‌ها، درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی به‌ جزء اعتبارات و بودجه‌های دولتی درآمد اخلاقی محسوب می‌شود.
مقدس زاده اظهار داشت: طرح صدقات طرحی است که به موجب آن با نصب یا توزیع صندوق‌های صدقات، نسبت به ایجاد کانالی مطمئن و در دسترس همگان، برای جمع‌آوری صدقات، خیرات و کمک‌های مردمی و هدایت آن به سوی اقشار فقیر و نیازمند جامعه اقدام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برای ترویج و اشاعه فرهنگ صدقات و تسهیل در امر پرداخت وجوهات از جانب مردم، صندوق‌هایی در سه نوع بزرگ، متوسط و کوچک تهیه و توزیع شده است گفت: صندوق بزرگ برای نصب در معابر و اماکن عمومی، صندوق متوسط برای نصب در ادارات، مغازه‌ها و مدارس و صندوق کوچک برای توزیع در منازل افراد خیّر و نوع‌دوست مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فریدونکنار مبالغ جمع آوری شده از صندوق‌های بزرگ که در 209 نقطه شهر نصب شده را 316 میلیون ریال و مبالغ جمع‌آوری شده از 9 هزار صندوق کوچک را 817 میلیون ریال اعلام کرد.
به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فریدونکنار برنامه جشن نیکوکاری برنامه‌ای است که هر ساله در نیمه دوم اسفندماه و در آستانه سال نو، به‌منظور جمع آوری هدایا و کمک‌های مردمی و سپس توزیع آنها در بین دانش آموزان نیازمند به اجرا گذاشته می‌شود.
وی تصریح کرد: برنامه جمع‌آوری و توزیع فطریه و کفارات نیز هر ساله در آستانه عید سعید فطر، به منظور جمع آوری فطریه و کفارات مردمی برای کمک به نیازمندان جامعه به اجرا گذاشته و برنامه جمع‌آوری و توزیع هدایا و نذورات عید قربان نیز هر ساله در ماه ذیحجه و در آستانه عید سعید قربان، به منظور جمع‌آوری هدایا و نذورات مردمی برای کمک به نیازمندان اجرا می‌شود.
مقدس‌زاده بیان داشت: طی سال گذشته در جشن عاطفه‌ها 15 میلیون ریال، در جشن نیکوکاری، 36 میلیون ریال فطریه و کفارات ماه مبارک رمضان به مبلغ سه میلیون ریال و هدایا و نذورات عید سعید قربان 10 میلیون ریال جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: طرح اکرام ایتام طرحی است که به موجب آن فرزندان یتیم و بی‌سرپرست دختر تا زمان ازدواج و پسر زیر 18 سال سن، مورد حمایت مادی و معنوی حامیان خیّر که آمادگی خود را برای رسیدگی ایتام اعلام کردند، قرار می‌گیرند.
مقدس زاده گفت: در سال 88 در شهرستان فریدونکنار تعداد 178 نفر از ایتام توسط 410 نفر حامی حقیقی و حقوقی مورد حمایت قرار داشته اند و مبلغ 780 میلیون ریال توسط حامیان به ایتام تحت حمایت پرداخت شده است.


صادرات گندم از بندر فریدونکنار آغاز شد

مدیرعامل بندر فریدونکنار گفت: صادرات گندم از بندر فریدونکنار آغاز شد و صادرات سیب زمینی و آرد نیز در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونکنار، محمدحمید کمال در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی فریدونکنار اظهار داشت: در بخش ساخت و ساز در سه ماه گذشته حدود 30 میلیارد ریال از آورده سهام‌داران سرمایه‌گذاری کرده ایم و ظرف دو سال آینده باید دوره ساخت و ساز در بندر خصوصی شهرستان فریدونکنار به اتمام برسد.
کمال خاطرنشان کرد: در سال‌های آتی ما به ظرفیت نهایی می‌رسیم و تعهد ما به سازمان بنادر و کشتیرانی 1,7 هزار تن صادرات و واردات در سال است که این رقم را به 2,5 میلیون تن صادرات و واردات می‌رسانیم.
وی تصریح کرد: اگر کل ظرفیت‌هایی که پیش بینی کرده ایم راه اندازی و تکمیل شود، حداقل 350 شغل مستقیم و 2 هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود و ارقام رسمی را به‌صورت مکتوب گزارش خواهیم کرد و شرکت راهبران هم یک برنامه کوتاه مدت و بلند مدت برای ایجاد اشتغال به فرمانداری اعلام می‌کند.
کمال همچنین درباره سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری دارند با بیان اینکه این افراد دچار مشکل نخواهند شد، گفت: ما می‌توانیم بر اساس قراردادی که با سازمان بنادر داریم تا 40 سال، جزء به جزء آن را واگذار کرده یعنی قرارداد ببندیم.
مدیرعامل شرکت راهبران بندر خصوصی شهرستان فریدونکنار در خصوص نیروگاه بیان داشت: در نظر نداریم در داخل زمین بندر سرمایه‌گذاری شود بلکه در کنار بندر زمینی را تهیه می‌کنیم که طرحی مهم و ارزشمند است و البته طرح توجهی آن نیز تهیه شده و به‌زودی عملیاتی خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: به جز یک سایت نفتی و سایت انبار عمومی، مابقی سایت‌ها را یا سرمایه گذار داریم یا اینکه خودمان سرمایه‌گذاری می‌کنیم و هر سرمایه‌گذاری هم بیاید مشکلی در سرمایه‌گذاری نخواهد داشت.