خزرنومه

مردم فریدونکنار از خدمات دولت آگاهی دارند

فرماندار فریدونکنار گفت: مردم فریدونکنار از تمام‌ خدمات دولت در این شهرستان آگاهند.‌

به گزارش فارس امید نیک‌نژاد بعدازظهر دیروز در جمع مسئولان شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: مردم فریدونکنار از تمام خدمات دولت در شهرستان و روستاهای اطراف باخبر هستند که مهم‌ترین آن ارتقای بخش به شهرستان به عنوان برآورده ساختن آرزوی دیرینه مردم منطقه است.
نیک نژاد بیان داشت: اطلاع رسانی به مردم منطقه از طریق چاپ و نصب بنرهای دستاوردهای دولت در فریدونکنار تحقق یافته است.
وی یکی دیگر از خدمات محوری دولت را احداث پژوهشکده علوم و فناوری دفاعی شمال عنوان کرد.
نیک‌نژاد با بیان اینکه عملکرد دولت در فریدونکنار نسبت به ادوار گذشته بی‌نظیر بوده است(نکته:آمارهاش هست و اسنادش هم تو وزارت امور خارجه موجوده!)، تصریح کرد: مردم منطقه با آرای خود زحمات دولت را قدر دانستند.
فرماندار فریدونکنار افزود: در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیش از 34 هزار فریدونکناری در دو بخش مرکزی و دهفری شهرستان پای صندوق‌های اخذ رای رفتند که بیش از 25 هزار نفر به محمود احمدی‌نژاد رای دادند.(نکته:در شمارش صحیح آراء که شکی نیست!) 
نیک نژاد افزود: در هشت ماه گذشته 9 اداره در شهرستان فریدونکنار مستقل شده‌اند که شامل فرماندهی نیروی انتظامی، معاونت راهور، نمایندگی غله، امور توزیع برق، امور آب و فاضلاب شهری، شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی و بخشداری‌های مرکزی و دهفری هستند.
وی اختصاص مبلغ 5 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای طرح‌های شهری را اتفاقی مهم دانست و افزود: آغاز عملیات چهارخطه کردن محور فریدونکنار به آمل، پیشرفت کنار گذر شهرستان، حفر و تجهیز دو حلقه چاه و بهره برداری از پست برق 63 کیلو وات کمپ‌ فریدونکنار از دیگر خدمات اساسی دولت خدمتگزار در فریدونکنار بوده است.
فرماندار فریدونکنار استقرار گمرک در بندر و آغاز رسمی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر فریدونکنار را به عنوان مسئله‌ای روشن در آینده فریدونکنار خواند و خاطرنشان کرد: شروع مطالعه امکان سنجی استقرار بازارچه مرزی برای افزایش تبادلات مرزی برای اشتغالزایی جوانان منطقه می‌تواند برای فریدونکناری‌ها بسیار مهم و ارزشمند باشد.
وی افزود: اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار از محل بنگاه‌های اقتصادی زودبازده و اشتغال 270 نفر، برنامه ریزی برای احداث کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اعتبار 5 میلیارد ریالی، به ثمر نشستن طرح هادی در روستاهای فریدونکنار و ساخت اولین هنرستان فنی و حرفه‌ای دخترانه با 4 میلیارد ریال اعتبار و برنامه‌ریزی برای ساخت و تجهیز دومین هنرستان کار و دانش پسرانه اقدامات هشت ماهه دولت در منطقه را تکمیل کرده است (امیدواریم این طرحهای فراوان که اکثر آنها برنامه ریزیست به مرحله اجرا درآید).

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:٤۳ ‎ق.ظ ; ۳۱ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

فضای مجتمع فرهنگی ورزشی هلال احمر گسترش می‌یابد

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار گفت: فضای مجتمع فرهنگی ـ ورزشی هلال احمر فریدونکنار گسترش می‌یابد.‌

به گزارش فارس مهدی آزادی کناری بعدازظهر دیروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فضای ورزشی قابل دسترسی اعضای هلال احمر فریدونکنار مطلوب است اما باید درصدد افزایش امکانات برآمد.
وی بر لزوم گسترش فضای مجتمع فرهنگی ورزشی هلال احمر فریدونکنار که 20 هزار متر مربع مساحت دارد تاکید کرد و افزود: بیش از 150 نفر در سالن بدنسازی این مجموعه فعالیت دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار با بیان اینکه هم اکنون سه تیم از رزمی‌کاران شهرستان در سالن ورزشی این مجموعه به تمرینات خود می‌پردازند، اظهار داشت: 55 تیم فوتسال در ساعات مختلف شبانه‌روز در سالن مجموعه فرهنگی ورزشی هلال احمر فریدونکنار به ورزش می‌پردازند.
وی بیان داشت: سال گذشته پذیرای مسابقات بدنسازی باشگاه‌های هلال احمر استان مازندران بوده‌ایم و دوره‌های آموزشی بسیجیان منطقه در این مجتمع برگزار شده است.
وی وضعیت فعلی زمین چمن این مجتمع را مطلوب دانست و گفت: بیش از 130 نفر از جوانان منطقه در قالب تیم‌های فعال در لیگ‌های شهرستانی و استانی، تمرینات خود را در زمین فوتبال این مجتمع برگزار می‌کنند.
آزادی برگزاری مانور گردان‌های عاشورا، اردوهای اعضای سازمان جوانان و داوطلبان هلال احمر، برگزاری کلاس‌های علمی چادر زنی و برگزاری مسابقات کشتی لوچو را از دیگر فعالیت های مهم صورت گرفته در این مجتمع فرهنگی ورزشی دانست و افزود: در ایام تعطیلات نوروزی همکاران هلال احمر سراسر کشور در این مجتمع اسکان داده شدند و این روند در ایام تابستان نیز ادامه خواهد داشت.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:۳۳ ‎ق.ظ ; ۳۱ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

تشکیل شوراها گامی در راه تحقق مردم‌سالاری است

رئیس شورای شهر فریدونکنار گفت: تشکیل شوراها گامی مهم در راه تحقق مردم‌سالاری تلقی می‌شود.

 

به گزارش فارس فرهاد برادران کناری صبح روز پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی فریدونکنار اظهار داشت: با تشکیل شوراها یا پارلمان‌های محلی، فرصت بیشتری برای مشارکت در امور شهری بوجود آمد.
برادران با بیان اینکه چالش‌های پیش روی فرمانداری‌ها و شوراها، زمینه موضع‌گیری‌های جدی از سوی طرفین را فراهم کرده است، گفت: شورا، نمادی مردمی است که بین دولت و شهرداری سرگردان است.
وی از ارکان حاکمیتی خواست تا شوراها را به شکل رقیب خود نبینند و دستگاه‌های متولی و مرتبط با یکدیگر در یک فضای آرام و بدون تنش مشارکت فعال داشته باشند.
رئیس شورای شهر فریدونکنار افزود: برنامه‌های ویژه‌ای در راستای جذب گردشگر و توریست و در راستای تحقق بخشیدن و به ثمر نشستن طرح‌های توریستی، عمرانی و گردشگری شهرستان در دست بررسی داریم.
وی افزود: بندر، طرح‌های دریا، تالاب‌های پرندگان مهاجر و به ویژه درنای سیبری، دامگاه‌های سنتی، آب‌بندان‌های جزین و جنگل اوجاکله از ظرفیت‌های اصلی بخش گردشگری فریدونکنار محسوب می‌شود.
برادران با بیان اینکه در راستای توسعه باغ پرندگان شمال کشور گام بر می‌داریم، گفت: با احداث سد لاستیکی یک نقطه گردشگری مطلوب در شهرستان به وجود می‌آید.
رئیس شورای شهر فریدونکنار تصریح کرد: اطراف پل میلاد شهرستان که دهانه رودخانه اصلی شهر هم محسوب می‌شود و دریای آن، منطقه بکر گردشگری تلقی می‌شود که تاکنون عملیات سنگ چینی در سواحل منطقه با 90 درصد پیشرفت انجام شده است و عملیات اجرایی آن به زودی با اختصاص بودجه لازم صورت می‌گیرد.
نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:۳٧ ‎ق.ظ ; ۳٠ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاهای فریدونکنار با 275 میلیون تومان اعتبار

بخشدار مرکزی فریدونکنار گفت: هزینه پروژه‌های عمرانی روستاهای بخش مرکزی شهرستان فریدونکنار 275 میلیون تومان برآورد شده است.

به گزارش فارس ذبیح‌الله اسدی در بازدید از طرح‌های عمرانی روستاهای این شهرستان اظهار داشت: اجرا و تهیه طرح هادی، زیرسازی و آسفالت خیابان‌ها و معابر اصلی و فرعی، ساماندهی گلزارهای شهدا، احداث ایستگاه پمپاژ، احداث خانه عالم، احداث غسال‌خانه و تکمیل و بهسازی پروژه‌های ورزشی از طرح‌های عمرانی است که با صرف هزینه 275 میلیون تومان برای آسایش و رفاه حال روستاییان بخش مرکزی شهرستان فریدونکنار به بهره‌برداری رسیده است.
وی بیان داشت: این پروژه‌ها در روستاهای سوته، حیدرکلا، بزرگ بیشه محله، اسلام آباد، ملاکلا، اسبو کلا و توله سرا اجرایی شده است.
اسدی افزود : 9 طرح مصوب سال گذشته و تنها دو طرح در سال جاری برای اجرایی شدن به تصویب رسیده است.
بخشدار مرکزی شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها با همکاری ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل راه و ترابری استان مازندران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان جهاد کشاورزی و تربیت بدنی به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به نقش مهم مردم در فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در منطقه خاطر نشان کرد: مردم هوشیار و فهیم منطقه با همدلی و همفکری خود موجبات تسریع عملیات اجرایی شدن پروژه‌های مختلف را فراهم ساختند.
اسدی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست تا نگاه ویژه‌ای نسبت به مسائل روستاییان داشته باشند و ابراز امیدواری کرد؛ فعالیت‌های فرهنگی، علمی و ورزشی در سطح منطقه افزایش قابل توجهی داشته باشد.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:٢٢ ‎ق.ظ ; ٢۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

پایگاه امداد دریایی مازندران در فریدونکنار مستقر می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار گفت: پایگاه امداد دریایی مازندران در سواحل فریدونکنار مستقر می‌شود.

به گزارش فارس مهدی آزادی کناری در حاشیه بازدید از امکانات امداد و نجات این شهرستان اظهار داشت: عشق خدمت به مردم در ایرانیان همیشه زبانزد بوده است و ریشه در اعتقادات دارد، اعتقاداتی که هدف از خلقت آدمی را خدمت می‌داند.
آزادی بیان داشت: حضور مستمر در آماده باش حوادث غیر مترقبه و اعزام امدادگران در عملیات‌های امدادی در شهرستان فریدونکنار از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 14 میلیون تومان توسط اعضای هلال احمر شهرستان برای کمک به مردم مظلوم غزه از بین مردم منطقه جمع آوری شده است، تصریح کرد: تعامل و جلب مشارکت مسئولان نهادها و سازمان‌ها برای پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر فریدونکنار بسیار حائز اهمیت و مطلوب بوده است.
آزادی افزود: اجرای مطلوب طرح‌های ملی امداد جاده‌ای و راهنمایان نوروزی، میزبانی مسابقات جام صلح و دوستی، برگزاری مراسم تجلیل از مربیان شاخه دانش آموزی سازمان جوانان، برگزاری نمایشگاه‌های فعالیت‌های جمعیت، بازدید از مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و خانه سالمندان، شرکت در مانور گردان‌های عاشورا و اجرای طرح پست امداد دریا و استقرار 18 ناجی غریق از مهم‌ترین فعالیت‌های امدادگران و اعضای سازمان‌های داوطلبان و جوانان هلال احمر فریدونکنار به شمار می‌رود.
آزادی با بیان اینکه طرح سراسری همای رحمت سال گذشته به منظور کمک‌های داوطلبانه مردمی در قالب سبد کالا تهیه شده است، اظهار داشت: تیم امدادی جوانان سال گذشته در مانور شرایط سخت شرکت کرده‌اند.
رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار از استقرار پایگاه امداد دریایی استان در سواحل فریدونکنار خبر داد و افزود: یک دستگاه قایق تندرو امدادی فنتیل در این خصوص به این ناوگان تحویل داده شده است.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:۱٩ ‎ق.ظ ; ٢۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

شعارهای انتخاباتی در تجمعات مردمی

همچنانکه پیش از این اشاره شد در این روزها و شبها تجمعات خیابانی در گوشه گوشۀ شهر دیده می شود که طرفداران رقباء به خصوص رقبای دو گروه اصلی یعنی حامیان مهندس موسوی و دکتر احمدی نژاد با شعارهای مختلف خود، به حمایت از کاندیدای مورد نظر خود می پردازند.

اشاره به شعارهای تجمعات اخیر خالی از لطف نیست.

شعارهای طرفداران آقای مهندس موسوی:

 

موسوی موسوی    حمایت حمایت

 

وای اگر موسوی               حکم جهادم دهد

 

یا حسین             میرحسین

 

ایول ایوله ای ول   موسوی یله ایول

 

اگه تقلب نشه                    موسوی اول میشه(احمدی پنجم میشه)

 

اگه تقلب بشه                    ایران جهنم میشه

 

احمدی حیا کن                   موسوی را رها کن           

 

احمدی کم میاره                 ناموس وسط میاره

 

یک هفته دو هفته               محمود حموم نرفته

 

دروغگو حیا کن                مملکت را رها کن

 

دولت سیب زمینی             نمی خوایم نمی خوایم

 

آزادی اندیشه                    بی موسوی نمیشه

 

رئیس جمهور ما                نخست وزیر امام

 

دولت سیب زمینی              چیزم براش زیاده

 

نصر من الله و فتح قریب     مرگ بر این دولت مردم فریب

 

فلسطین را رها کن             فکری برای ما کن

 

رای ما یک کلام   موسوی والسلام

 

احمدی بای بای     احمدی بای بای

 

دو دوتا   ده تا

 

شعارهای طرفداران آقای دکتر احمدی نژاد:

 

احمدی قهرمان      حامی مستضعفان

 

احمدی دلاور        پیرو خط رهبر

 

قربون اسمت یا حسین         سبز شده رنگ ریا

 

ایول ایوله ایول     احمدی یله ایول

 

توپ تانک حمایت دیگر اثر ندارد

 

احمد ما دزدگیره    دزدا را خوب میگیره

 

هاشمی موسوی     پیوندتان مبارک

 

سبز شده رنگ ریا                        احمدی بیا احمدی بیا

پول نفت گم شده              خرج بسیجی شده

 

عشقه عشقه عشقه              احمدی نژاد را عشقه

 

موسوی مناظره یادت نره

 

درود بر موسوی               رای ما احمدی

 

مرگ بر شاه        مرگ بر شاه        اکبر شاه

 

حی علی خیر العمل            احمدی نژاد مرد عمل

           

نویسنده : مهدی قجری کناری : ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۸ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

نخستین پیست اسکیت فریدونکنار افتتاح می‌شود

رئیس شورای شهر فریدونکنار گفت: نخستین پیست اسکیت شهرستان فریدونکنار افتتاح می‌شود.

به گزارش فارس فرهاد برادران‌کناری پیش از ظهر دیروز در جمع اعضای شورای اسلامی شهر فریدونکنار اظهار داشت: به‌ زودی نخستین پیست اسکیت منطقه در پارک جزیره شهرستان افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه شورای دوم فریدونکنار عملیات آزادسازی و تملک جزیره را آغاز کرده بود، تصریح کرد: شورای سوم با پرداخت 410 میلیون ریال تمامی اراضی جزیره را آزادسازی کرده است.
برادران با اشاره به اینکه با رایزنی‌های مکرر با سازمان گردشگری و تخصیص اعتبار 400 میلیون ریالی توسط این سازمان، بوفه، نمازخانه و سرویس بهداشتی پارک جزیره به بهره‌برداری رسیده است، تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری فریدونکنار با اعتباری معادل یک میلیارد ریال جدول‌کشی کامل محوطه جزیره را انجام داده است و نخستین پیست اسکیت شهرستان نیز به زودی در این مکان افتتاح و تقدیم جوانان منطقه می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار بیان داشت: آلاچیق‌های جزیره دایر شده است و ساخت و سازهای تکمیلی همچنان با قوت و سرعت ادامه دارد.
وی از خرید و آزادسازی ضلع غربی پارک جزیره با اعتبار 285 میلیون تومانی خبر داد و افزود: با آزادسازی رینگ غربی پارک، نقطه گردشگری مطلوبی دایر می‌شود و هم اکنون امنیت منطقه به خوبی برقرار شده است.
برادران گفت: با توجه به موقعیت مکانی و جغرافیایی منطقه، پارک جزیره نقطه گردشگری مناسب برای استفاده مردم شهرستان و توریست و مسافران است.
رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار حداقل اعتبار تکمیل پروژه توریستی پارک جزیره را 400 میلیون تومان اعلام کرد.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٦:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۸ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

مسابقات آمادگی جسمانی بانوان کشور در فریدونکنار برگزار می‌شود

مسابقات آمادگی جسمانی بانوان کشور در فریدونکنار برگزار می‌شود.

به گزارش فارس مسابقات آمادگی جسمانی بانوان کشور به میزبانی فریدونکنار در تاریخهای ٢٨ تا ٣٠ خردادماه برگزار می‌شود.
حسین دلیلی رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان فریدونکنار از برگزاری همایش پیاده‌روی به مناسبت هفته سلامت با همکاری ادارات محیط زیست و شهرداری فریدونکنار خبر داد و افزود: نخستین همایش پیاده‌روی روستایی عشایری فریدونکنار، هفته پیش در بخش دهفری کار‌گر محله با حضور بیش از 2 هزار روستایی برگزار شد.
وی بیان داشت: این هفته برای نخستین بار لیگ فوتسال گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و رحلت امام خمینی (ره) بین کارمندان اداره‌های شهرستان فریدونکنار برگزار می‌شود.
دلیلی با بیان اینکه این مسابقات در شش روز در سالن حجاب فریدونکنار برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: 130 نفر در قالب 13 اداره شهرستان در این مسابقات به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
وی افزود: تیم‌های دادگستری، بیمارستان، اداره تربیت بدنی، شهرداری، سپاه پاسداران، بانک ملی، بانک سپه، برق، آب و فاضلاب شهری، گردان امام حسین(ع)، شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و دانشگاه پردیسان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: این مسابقات برای سلامتی جسمی و روحی و آشنایی بیشتر کارمندان اداره‌های مختلف با یکدیگر برگزار می‌شود.
وی در پایان از برگزاری دومین دوره مسابقات لیگ فوتسال بین کارمندان و روسای اداره‌های شهرستان در زمستان سال جاری خبر داد.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٦:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۸ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

برنده کیست؟

همچنانکه قابل پیش بینی بود مناظره آقایان کروبی و احمدی نژاد مناظره ای داغ و جذاب از آب درآمد. از آن جهت که هر دو کاندیدا تلاش نمودند تا هر چه در چنته دارند رو کنند تا بتوانند بر رقیب غلبه نمایند.

این مناظره از دیدگاه نویسنده از چند جهت قابل تامل است که در ذیل به آنها اشاره می گردد:

1)   با توجه به اینکه آقای احمدی نژاد در مناظره جنجالی با مهندس موسوی دولتهای قبل از خود را به فساد مالی متهم کرده و دولت خود را به عنوان مجموعه ای سالم و فاقد هر گونه سوء استفاده مالی قلمداد نمود که درصد جلوگیری از دست اندازی به بیت المال است، شبهات مطرح شده از سوی آقای کروبی همچون پرونده های مالی استانداری اردبیل، شهرداری تهران و موضوع یک میلیارد دلار مطرح شده از سوی دیوان محاسبات کشور، وجهه شخصیت آقای احمدی نژاد و دولت متبوعش را تا حدودی مورد سوال و شبهه قرار داد.

2)   تاکید آقای احمدی نژاد بر زیر سوال رفتن شخصیت همسر ایشان در روزنامه اعتماد ملی(روزنامه آقای کروبی) نشان دهنده توجه آقای احمدی نژاد به اشتباه صورت گرفته در مناظره قبلی در پیش کشیدن نام خانم رهنورد(همسر آقای موسوی) بود چرا که ایشان در مناظره شب گذشته از این موضوع به عنوان حربه ای برای خرده گیری بر کروبی استفاده نمود.

3)      تاکید دو طرف مناظره به فساد مالی و زیرسوال بردن یکدیگر، تنها یک عایدی برای مردم داشت و آن بی اعتمادی به دولتمردان بود.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ۸:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱٧ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

حریف انتخاباتی(اندر حکایت مناظره انتخاباتی امشب کروبی و احمدی نژاد)

بالاخره روز 16 خردادماه فرا رسید. گذشته از مسابقه فوتبال امروز بین تیمهای ایران و کره شمالی که بسیار با اهمیت است، مناظره امشب آقایان کروبی و احمدی نژاد نیز کمتر از این بازی اهمیت ندارد چرا که به عقیده اینجانب تعیین کننده حداقل 3 تا 4 میلیون رای سرگردان بین کاندیداهاست.

با توجه به مناظره قبلی آقایان احمدی نژاد و موسوی و حساسیت های ایجاد شده از سوی آقای احمدی نژاد در بیان برخی اسامی و از طرفی شناختی که اهالی سیاست از روحیه آقای کروبی در رک گویی و پرده دری نسبت به مسائل مختلف دارند، به نظر می رسد که باید منتظر یک مناظره بسیار داغ بین این دو کاندیدا باشیم.

از سوی دیگر بسیاری از طرفداران مهندس موسوی معتقدند که آقای کروبی می تواند مانع خوبی در برابر آقای احمدی نژاد باشد چرا که روحیه ایشان همانند آقای احمدی نژاد روحیه ای تهاجمی و بی پروا است که می تواند همراه با افشاگری بی چون و چرا از دوران 4 ساله اخیر باشد.

حال باید منتظر ماند و به تماشای این مناظره جذاب نشست. پیش بینی شما خوانندگان عزیز از مناظره امشب چیست؟

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٩:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱٦ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

دکه های مطبوعاتی بابلسر و فریدونکنار وضعیت مناسبی ندارند

 رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر و فریدونکنار گفت : با توجه به اینکه دکه های مطبوعاتی نماد فرهنگی شهر هستند اما وضعیت مناسبی ندارند.

به گزارش ایسنا محمد رضا مسلمی در اولین گردهمایی مدیران واحدهای تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای فریدونکنار و بابلسر افزود: دکه های مطبوعاتی سابقه طولانی در اطلاع رسانی به شیوه های مختلف را در جامعه بر عهده دارند که تداوم این خدمت نیاز به تحول و ساماندهی دارد.

وی تصریح کرد: با هماهنگی های لازم با شورای شهر و شهرداری مقرر شد تنها در خصوص دکه های دارای مجوز این ساماندهی صورت پذیرد.

مسلمی گفت: 12 دکه مطبوعاتی درشهرستان بابلسر و فریدونکنار مشغول به فعالیت می باشند که همه آنها دارای مجوز می باشند لذا تعدادی از صاحبان دکه ها باید برای تمدید مهلت فعالیت اقدام کنند.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱٦ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت تامین آب شرب فریدونکنار 50 درصد افزایش یافته است

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار گفت: ظرفیت تامین آب شرب مصرفی شهروندان فریدونکناری 50 درصد افزایش یافته است.


حمید‌رضا خدابخش‌پور امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در فریدونکنار اظهار داشت: مهم‌ترین فعالیت اداره امور آب و فاضلاب شهرستان حفر دو حلقه چاه جدید با آبدهی حدود 40 لیتر در ثانیه و ساخت اطاقک، تجهیز و بهره‌برداری از یک حلقه چاه و بهسازی چاه‌های موجود بوده است که با افزایش 50 درصدی ظرفیت تامین آب شرب شهرستان منتج شده است.
خدابخش‌پور بیان داشت: وظیفه امور آب و فاضلاب فریدونکنار تامین و توزیع آب در محدوده شهری است که تعداد اشتراک‌های این امور 10 هزار و 890 فقره که معادل 16 هزار و 250 واحد مصرف است.
‌وی بالا‌بودن هزینه‌های تامین، انتقال و توزیع آب و در مقابل پایین بودن نرخ آب‌بها‌ و طرح تثبیت قیمت‌ها از سال 83 تاکنون را از مهم‌ترین مشکلات اداره امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار دانست و افزود: این مشکلات شرکت را در زمینه نگهداری و بروز رسانی تاسیسات و اصلاح شبکه‌های فرسوده با چالش جدید و جدی مواجه کرده است.
مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار تصریح کرد: در سال 87 310 فقره انشعاب جدید واگذاری و 324 فقره انشعاب نصب و به میزان 790 فقره کنتور به صورت رایگان نصب شده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 438 مورد شکستگی در سطح شهرستان برطرف شده است، گفت : در بخش اصلاح و توسعه شبکه با تخصیص حدود 50 درصدی اعتبارات معادل 121 درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم، به این مفهوم که در سال گذشته از سر جمع اعتبارات عمومی و داخلی در بخش اصلاح و توسعه شبکه 3 هزار و 350 متر تعهد داشتیم که با تخصیص اعتبار یاد شده به میزان 4 هزار و 62متر عملکرد داشتیم.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٦:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱٦ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

نمایشگاه بدون دخانیات در فریدونکنار برپا شد

مسئول واحد جوانان جمعیت هلال احمر فریدونکنار گفت: به منظور گرامیداشت روز بدون دخانیات، نمایشگاه عکسی در شهرستان برپا شد.

به گزارش فارس زهرا صادقی‌فر صبح امروز در حاشیه برپایی این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه یک روزه خیابانی با محوریت روز بدون دخانیات با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان برپا شده است.
صادقی‌فر با بیان اینکه این نمایشگاه با محوریت آگاه سازی، آسیب‌شناسی و فرهنگ سازی برپا شده است، افزود: با برپایی چنین نمایشگاه‌هایی و دعوت عمومی مردم به ویژه جوانان برای اطلاع‌رسانی، در جهت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی گام بر می‌داریم.
وی بیان داشت: حدود 150 عکس، پوستر و تراکت در این نمایشگاه که در سطح شهر برگزار شد، به معرض دید عموم درآمد و 20 نفر از اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان فریدونکنار برای برپایی این نمایشگاه فعالیت داشتند.

صادقی‌فر افزود: در کنار نمایشگاه، ایستگاه توزیع اقلام فرهنگی با توزیع و پخش بیش از صد کتابچه، دفترچه‌های آموزشی و بروشور دایر شد که با استقبال بی‌سابقه و پرشور قشر جوانان فریدونکنار همراه شد.
مسئول واحد جوانان جمعیت هلال احمر فریدونکنار خاطرنشان کرد: نظارت خانواده به عنوان یک عامل موثر پیشگیرانه بسیار حائز اهمیت است و اعتماد به نفس دهی به فرزندان می‌تواند یک اصل مهم تلقی شود.
وی یادآور شد: نظارت بیش از حد و سخت‌گیرانه هم خطرناک است و می‌تواند تاثیر معکوسی داشته باشد و باید توجه داشت که پرسش‌های پیاپی، جستجوهای مکرر وسایل شخصی و اتاق فرزند می‌تواند تاثیر نابه‌جایی بر عملکرد شخص به ویژه در دوره جوانی داشته باشد.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٤:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

تجمع طرفداران مهندس موسوی و دکتر احمدی نژاد در آریاشهر

میتینگها و گفتگوهای رو در روی انتخاباتی مردم این روزها در اکثر مناطق شهر تهران از جمله میادین اصلی شهر همزمان با مناظره های تلویزیونی کاندیداها بسیار پرشور و حرارت در حال برگزاریست.

نکته بسیار حائز اهمیت در این تجمع ها، عدم حضور نیروی انتظامی است که به نظر می رسد جهت پیشگیری از هر گونه تنش احتمالی صورت می گیرد. این شرایط درحالیست که حتی گشتهای ارشاد نیروی انتظامی نیز از هفته گذشته از سطح شهر رخت بربسته و در کمتر نقطه ای از شهر دیگر ردپایی از آنان دیده می شود.

دیروز نیز گردهمایی دوجانبه ای بین طرفداران مهندس موسوی و دکتر احمدی نژاد در فلکه دوم صادقیه(آریاشهر) شکل گرفت که با شعارهای مختلف هر کدام از طرفداران دو کاندیدا همراه بود. آنچه که مشهود به نظر می رسید حضور برنامه ریزی شده طرفدران آقای احمدی نژاد و حضور طرفداران مهندس موسوی به صورت خودجوش جهت مواجه و رویارویی با طرفداران احمدی نژاد بود که نهایتا با اجتماع انبوه طرفداران مهندس موسوی خاتمه یافت. ضمنا این اتفاق سبب ایجاد ترافیک بسیار شدیدی در اطراف این میدان بزرگ شده بود. تعدادی از عکسهای این رویداد را ببینید. نکته جالب این عکسها عده ای از خانمهای طرفدار آقای احمدی نژاد بودند که جای بحث بسیار دارد!!!

 

 

 

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٩:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

فریدونکنار امسال حدود 5/3 میلیارد تومان بودجه مصوب دارد

فرماندار فریدونکنار گفت: فریدونکنار امسال حدود 5/3 میلیارد تومان بودجه مصوب دارد.

به گزارش فارس امید نیک‌نژاد صبح دیروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: با پیگیری‌های به‌ عمل آمده از محل اعتبارات ملی توانستیم این میزان اعتبار را به‌ منظور توسعه شهرستان اختصاص دهیم.
وی با بیان اینکه بودجه اختصاصی فریدونکنار تا سال گذشته که بخش محسوب می‌شد، حدود ٣۵٠ میلیون تومان بوده است، افزود‌: رشد فوق‌العاده بودجه، زمینه رشد و توسعه فریدونکنار را فراهم کرده است.
نیک‌نژاد بیان داشت: مبلغ 26 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی برای شهرستان در نظر گرفته شده بود که با پیگیری‌های به عمل آمده و با اختصاص اعتبارات لازم از محل اعتبارات حوادثی و مازاد در اختیار، این میزان به 34 میلیارد و 500 میلیون ریال افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: درصد تخصیص اعتبارات تملک و دارایی این شهرستان 85 درصد است.
فرماندار فریدونکنار احداث سد لاستیکی در شهرستان را طرحی بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: احداث سد لاستیکی در فریدونکنار حدود 300 میلیون ریال هزینه دارد.
وی با بیان اینکه مشاور طرح انتخاب شده است، گفت: با تخصیص اعتبارات لازم عملیات اجرایی این سد تا اوایل مرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود.
نیک‌نژاد بیان داشت: برای احداث سد لاستیکی و برطرف‌سازی مشکلات آب کشاورزی مزارع شهرستان و روستاهای اطراف چند نقطه در سطح منطقه جانمایی شده است و تا پایان خرداد ماه طرح نهایی اعلام می‌شود.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری همایش بزرگ مازندرانیهای مقیم تهران در حمایت از مهندس موسوی

همایش بزرگ مازندرانیهای مفیم تهران در حمایت از مهندس میرحسین موسوی عصر دیروز دوشنبه ١١ خردادماه در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور تنی چند از نمایندگان ادوار مجلس، خانواده شهید شیرودی و جمع کثیری از حامیان مازندرانی مهندس موسوی برگزار شد بر روی سن سالن همایش‌های برج میلاد بنر بزرگی به چشم می‌خورد که در آن تصویری از کوه دماوند و دامنه سبز رنگ آن نقش گرفته است که بر روی آن نگاشته شده همایش بزرگ مازندرانی‌های مقیم تهران، حامیان میرحسین موسوی و در گوشه دیگر آن آمده است، به آفتاب سلامی دوباره خواهیم کرد.

پیش از آغاز برنامه، جوانان حاضر در سالن شعار‌های چون «دورود بر خاتمی سلام بر موسوی»، «موسوی، موسوی حمایتت می‌کنیم»، «تا میرحسین یک یا حسین» و«رای ما یک کلام، نخست وزیر امام» سر دادند و با خواندن سرودهای «یار دبستانی من» و «ای ایران» شور و شوق خود را از حضور در این همایش و کاندیداتوری مهندس میرحسین موسوی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهور ابراز داشتند.
همایش با تلاوتی چند از آیات قرآن مجید و سرود ملی‌ ایران آغاز شد و در ادامه مجری با جامه‌ محلی و خواندن شعری با گویش بومی حاضران را به وجد آورد.
حجت السلام و المسلمین عسگری فقیه، دبیر این همایش و نماینده چهارم مجلس شورای اسلامی نخستین کسی بود که در این برنامه به ایراد سخن پرداخت. او امروز را روز با شکوهی برای کشور و به ویژه مازندرانی‌ها خواند و گفت: بیش از هر چیز از آن رو که در میان شما هستم احساس غرور می‌کنم.

 
وی اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در استان مازندران آنقدر بالاست که بتواند نقش مطلوبی را در سرنوشت وطن‌مان ایفا کند و این اجتماعات می‌توانند ویژگی‌های بسیار از جمله اعلام حضور در عرصه‌های سرنوشت ساز داشته باشد.
فقیه با ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری این همایش در مورد آغاز این حرکت گفت: آغاز این حرکت به زمانی باز می گردد که مهندس موسوی برای حضور در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

 
پس از فقیه، انوشیراون محسنی نماینده نوشهر و چالوس در مجلس با اشاره به این که برقراری نظام مردم سالاری دینی می‌تواند کشور را به سمت توسعه و سازندگی رهنمود کند گفت: در طول این چهار سال شاهد اداره امور کشور از سوی ناکارآمدان و ناآزمودگان بودیم که کشور را دچار بحران کرده اند تا جایی که مهندس موسوی که از جنس آزادمردان است در این باره به شدت احساس نگرانی کرد.
وی افزود: رییس دولت نهم با در اختیار قرار داشتن منابع بزرگ ملی و عنان مرکز اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور نه تنها نتوانست توسعه به جامعه ببخشد که کشور را دچار عقب ماندگی کرد.
وی با تاکید بر این که بزرگ‌ترین نقیصه دولت نهم قانون گریزی بوده است، افزود: دیوان محاسبات کشور گزارشات رسمی از ناپدید شدن یک میلیارد دلار در سال 85 ارائه می‌دهد و دیگران را با بیش از 54 درصد تخلف قانونی در دولت نهم نسبت به بودجه 86 با خبر می‌کند.
محسنی تصریح کرد: در هیچ دوره ای سراغ نداریم که رییس مجلس به خاطر قانون گریزها و تخلفات رییس دولت دست به مکاتبات بسیار بزند.
وی با اشاره به این که دست کم 60 میلیارد دلار باید در صندوق ذخیره ارزی باشد، تاکید کرد: به قول عسگر اولادی که هم فکر و هم کیش احمدی نژاد است این صندوق هم درش باز است و هم ته آن سوراخ بوده است.
وی یاد آور شد: مگر به مردم وعده پول نفت بر سر سفره‌هایشان را نداده اند اما در طول این چهار سال نه تنها این کار را نکرده‌اند بلکه دست به جیب مردم برده اند تا هزینه هدفمند کردن رایانه‌ها را از جیب و سرمایه مردم اخذ کنند.
محسنی ادامه داد: دولت در 29 سفر استانی خود 3 هزار و 751 مصوبه داشته است که در 91 درصد، منابع مالی آنها مشخص نیست و خیلی از پروژه در این دولت جنبه اجرایی پیدا نکرده‌اند و همه اینها دست به دست هم داده تا مردم برای خارج کردن کشور از این بحران، حضور خود را در عرصه ضروری بدانند.
محسنی با بیان این که موسوی دروغ نمی‌گوید، عوام فریبی نمی‌کند و با بیان بحث هولوکاست دست به ماجراجویی در سیاست خارجی نمی زنند گفت: موسوی کسی نیست که از افزایش آمار کمیته امداد خوشحال شود و در این مورد دچار دغدغه و نگران می‌شود.


در ادامه این همایش گرزین، عضو هیات رییسه و نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس ششم، جامعه ایران را در دوران حضور در یک تحول ساختاری خواند و گفت: ترکیب جمعیتی، مهاجرت، کاهش میزان بی‌سوادی، عدم تبعیض جنسیتی و رشد تحصیلات عالیه از جمله شاخص‌های این تحول ساختاری محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: جامعه ایران در حال پیمودن مسیر توسعه است. از همین روست که باید نگاه شب امتحانی که هزینه‌های زیادی برای کشور در بردارد را از خود دور کنیم.
این عضو هیات رییس مجلس ششم اصلاحات را نیاز امروز جامعه دانست و پذیرش آن را امری ضروری دانست.
گرزین در پایان صحبت‌های خود گفت: با یک خیزش فراگیر در 22 خرداد ماه دست به خلق حماسه بزرگ خواهیم زد.
ادامه همایش مازندرانی‌های مقیم تهران با صحبت‌های طاهر نژاد نمایند دوره پنجم شورای اسلامی همراه شد. او با بیان جمله خداوند سرنوشت هر انسانی را به خود آن شخص سپرده است، تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد حق بنده را از او سلب کند.
وی در این باره ادامه داد: علیرغم این مهم که در قرآن و حتی قانون اساسی کشورمان آمده است و دو انقلاب یعنی مشروطه و انقلاب سال 57 را نیز پشت سر گذاشته‌ایم، متاسفانه هنوز در مسیر انتخابات انسان‌ها گاهی به موانعی بر می‌خوریم.
طاهر نژاد ادامه داد: حق انتخاب ارزشمندترین حق برای آدمی است و در کشور ما حاصل جانبازی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است. از همین‌رو ما باید از حق خودمان که گران است، دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: انتخاب ما، انتخاب دولتی مثل دولت نهم نیست که با قانون ستیزی علاوه بر رشد بیکاری، تورم و اعتیاد کشور را به قهقرا ببرد. در شرایطی که پول هنگفتی از درآمد نفتی حاصل کرده است.
این نماینده پنجم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما این حق را در اختیار کسی قرار می‌دهیم که به دور از عوام فریبی و دروغ راه افزایش قدرت فرهنگی و اقتصادی مردم را فراه نموده و در تعامل با دنیا در اندیشه استقلال کشور باشد نه قهرمان بازی‌های فردی چرا که این گونه رفتارها در عرصه‌های جهانی عرصه را بر مردم تنگ می‌کند.
وی در پایان تصریح کرد: ما به کسی رای می‌دهیم که کتابخانه‌ها، سینماها و دانشگاه‌ها را از امنیت‌های انتظامی دور دارد و اخلاق، اقتصاد قوی، فرهنگ مطلوب و زندگی سبز را به مردم اهدا کند.

در ادامه این مراسم از خانم دکتر زهرا رهنورد همسر مهندس موسوی تقدیر به عمل آمد و ایشان نیز به ابراز احساسات حاضران طی سخنانی پاسخ دادند.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ٧:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱٢ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

برنامه کامل مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری

مناظره تلویزیونی چهار کاندیدای ریاست جمهوری از روز 12 خردادماه آغاز می‌شود.
به گزارش فارس، مناظره تلویزیونی 4 کاندیدای دهمین انتخابات ریاست جمهوری از روز 12 خردادماه آغاز می‌شود که به‌طور مستقیم از تلویزیون به روی آنتن خواهد رفت.


بنابراین گزارش در هر کدام از این برنامه‌ها که چندی پیش ترتیب آنها از طریق قرعه‌کشی اعلام شد، کاندیداها 90 دقیقه فرصت دارند تا با یکدیگر به چالش بنشینند.
همچنین بنابر اعلام سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما، مناظره کاندیداها از 12 شبکه رادیویی و تلویزیونی پخش خواهد شد.
جدول پخش مناظره‌های تلویزیونی کاندیداهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری به شرح زیر است:
** مناظره بین «مهدی کروبی» و «محسن رضایی» روز 12 خردادماه ساعت 22:30 تا ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «میرحسین موسوی» و «محمود احمدی‌نژاد» روز 13 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «میرحسین موسوی» و «محسن رضایی» روز 14 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «محمود احمدی‌نژاد» و «مهدی کروبی» روز 16 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» روز 17 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «محمود احمدی‌نژاد» و «محسن رضایی» روز 18 خرداد ماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در کنار مناظره‌های تلویزیونی کاندیداها، شبکه دو در برنامه «گفت‌وگوی ویژه خبری»، شبکه چهار در «برنامه پاسخ به کارشناسان» و شبکه جهانی جام‌جم با دو برنامه «ایرانیان خارج از کشور و مستند» میزبان کاندیداها خواهند بود.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ۳:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱٠ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری مراسم سالروز دوم خرداد

همایش سالگرد دوم خرداد، بعدازظهر دیروز با حضور سید محمد خاتمی رییس بنیاد باران و حامیان مهندس میرحسین موسوی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی و با حضور بیش از ١٧ هزار نفر برگزار شد.

همایش دوم خرداد در ورزشگاه آزادی

* مراسم در ساعت 16 و بیست دقیقه با سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن کریم آغاز شد. در حالی که حاضران از ساعت‌ها قبل در ورزشگاه آزادی جمع شده و سرودهای مختلف از جمله «یار دبستانی» و «ای ایران» را به صورت جمعی می‌خواندند.

* سید محمد خاتمی، زهرا رهنورد، فائزه هاشمی و همسر شهید رجایی نیز از جمله شخصیت‌های سیاسی دوم خردادی حاضر در این مراسم بودند.

حضور خاتمی در همایش دوم خرداد

* حاضران در سالن در حالی که پلاکاردهایی حاوی شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «زندانی عقیده نمی‌خواهیم»، «آقای احمدی‌نژاد بای بای» و «بهمن 57، خرداد 76» در دست داشتند، از ساعتی قبل از شروع مراسم در حمایت از خاتمی و دوم خرداد شعار سر می دادند. همچنین جمعی از دانشجویان ملاردی نیز پارچه نوشته‌ای را حمل می‌کردند که روی آن نوشته بود: «کل دنیا یک کلام، ملاردی‌ها یک کلام، موسوی‌است والسلام»

* بر روی جلیقه‌ای که بر تن اعضای ستاد میرحسین موسوی و جوانان حامی وی بود، مهندس موسوی به عنوان روشنفکری دیندار و مدیری کارآمد با امضای سید محمدخاتمی معرفی شده بود. 

* مجری این برنامه جواد یحیوی بود، که در طول برنامه سخنانی را بیان می داشت. وی از جمله گفت: مردم ایران هوشیارتر از آن هستند که از یک سوراخ دوبار گزیده شوند.
وی همچنین گفت: آقای موسوی در صورت پیروزی تلاش دارند تا اگر نفت را بر سر سفره مردم نمی‌برند، لااقل نان را از آن نبرنند.

* یحیوی به عنوان اولین سخنران از امین‌زاده رییس ستاد اصلاح طلبان حامی میرحسین دعوت کرد تا برای مدت کوتاهی برای حاضران صحبت کند.
امین‌زاده نیز با بیان اینکه 12 سال قبل همه امکانات کشور در اختیار رقیب خاتمی که وی آن را کاندیدای حکومت معرفی کرد، بود، گفت: امروز نیز همه امکانات از جمله رسانه ملی در اختیار رقیب میرحسین قرار دارد. با این حرف امین زاده حضار شعار دادند:«20:30 حیا کن، اصلاحات رو رها کن»
امین‌زاده همچنین افزود: امروز بیشترین استفاده از ثروت ملی در راستای اهداف انتخاباتی می‌شود که دوباره حضار شعار دادند: «نصر من‌الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب» همچنین «دولت سیب‌زمینی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم»

* خانواده شهیدان باکری، جهان آرا، زین الدین، همت و شهید رجایی نیز در سالن حضور داشتند و پدر شهیدان جهان آرا نیز چند جمله‌ای در این مراسم سخنرانی کرد.

* قبل از دعوت از پدر شهیدان جهان آرا به تریبون سخنرانی، سرود «ممد نبودی ببینی» با همراهی حاضران در سالن پخش شد.

همایش دوم خرداد در ورزشگاه آزادی

* کیومرث پوراحمد کارگردان حامی میرحسین در این مراسم گفت: ما در چهار سال پیش اشتباه کردیم و اشتباه بزرگمان نیز این بود که با انتخابات قهر کردیم.

پوراحمد خاطر نشان کرد: امروز آشتی کردن با انتخابات از نان شب برای ما واجب‌تر است چراکه باید فقر و فحشا و دزدی و دروغ‌گویی از بین برود.

* کامپوزیا پرتوی (کارگردان) از دیگر سخنرانان این مراسم بود که به عنوان یکی از هنرمندان حامی مرحسین گفت: در طول 4 سال با هر سفر رییس جمهور و با هر سخنرانی او در تریبون‌های مختلف من احساس حقارت کردم.
وی ادامه داد: وقتی جواب روستاییان ما با تراول‌های 50 و 100 هزار تومانی داده می‌شود، باز من احساس حقارت می‌کنم.
پرتوی گفت: دولت در طول این چهارسال همه مسایل را با دروغ پنهان کرده و افزود: در طول این 4 سال یک آدم کوچولو من را کوچولو کرد و ما امروز منتظر 22 خرداد هستیم.
سخنان پرتوی با اهانت‌های مکرر حاضران در سالن نسبت به احمدی‌نژاد و دولت نهم همراه بود.

* حمید فرخ‌نژاد بازیگر حامی میرحسین نیز در این مراسم با بیان اینکه باید حواسمان جمع باشد تا اشتباه 4 سال قبل را تکرار نکنیم، اظهار داشت: داستان ما مانند آن خاله سوسکه است که به کتک خوردن و تحقیر شدن عادت کردیم و امروز کسی را می‌خواهیم که دروغ نگوید و ما را کتک نزند.

* محمد نعیمی‌پور عضو شورای مرکزی مشارکت نیز در این مراسم گفت: در دوران اصلاحات برخی افراد کوچک در خارج از دولت به صورت دولت اصلاحات پنجه می انداختند و ناجوانمردانه و غیر قانونی روزنامه‌ها را به صورت فله‌ای توقیف می‌کردند و امروز که بعد از 5 سال روزنامه یاس نو رفع توقیف شد، اینبار دولت بود که نتوانست حتی یک شماره این روزنامه را تحمل کند و توسط وزارت ارشاد مجددا تعطیل شد.
با این سخنان نعیمی پور، حضار در سالن شعار دادند: «ننگ ما ننگ ما وزیر فرهنگ ما»

* بهاره رهنما از بازیگران حامی میرحسین نیز طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: باید برای اولین بار کاری کنیم تا یک رییس جمهور دوبار رای نیاورد. وی نتیجه این بازی را برای دوم خردادی‌ها، «برد» دانست.

* لیلی رشیدی نیز با اعلام حمایت از میرحسین موسوی گفت: من به ایشان رای می‌دهم چون خاتمی از او حمایت می کند.
وی افزود: ما نمی‌خواهیم کودکان ما هر شب با یاد جنگ و سلاح هسته‌ای بخوابند و ما خواهان صلح هستیم.

* پگاه آهنگرانی از دیگر هنرمندان حامی میرحسین بود که پیشنهاد داد: روز 23 خرداد، باید جشن پیروزی اصلاح طلبان را در ورزشگاه 100 هزار نفری بگیریم.
وی با بیان اینکه من 4 سال است که به نمایشگاه کتاب نمی‌روم، افزود: باید اتفاقی بیفتد تا دوستان ما بتوانند پروانه نمایش بگیرند که حضار «شعار مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

* قبل از آغاز سخنان این بازیگران زن سینما، آنها پرچم ایرانی را به امضای خاتمی و رهنورد رساندند و بهاره رهنما این امضا را در صورت رای نیاوردن موسوی، نشانه زنده بودن اصلاحات عنوان کرد.

 * زهرا رهنورد، همسر شهید رجایی، کیومرث پوراحمد، فائزه هاشمی، سید محمد خاتمی و حمید خندان(خواننده) نیز از دیگر سخنرانان حاضر در این مراسم بودند که وقتی از همسر شهید رجایی دعوت شد تا برای سخنرانی پشت تریبون برود، حضار شعار دادند: «احمدی‌نژاد حیا کن، رجایی رو رها کن»
مجری برنامه در حالی که دختر هاشمی رفسنجانی را با عنوان یکی از چهره‌های «ایجادکننده فرصت‌های بزرگ اجتماعی برای بانوان» خطاب کرد، از او خواست تا برای حاضران در سالن سخنرانی کند.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ; ۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

منطقه شنای بابلسر دارای آلودگی بسیار بالاست

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست فهرست شناگاه‌های آلوده شمال کشور را اعلام کرد.

 

دکتر محمد باقر نبوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از دو سال گذشته مطالعاتی در خصوص آلودگی‌های میکروبی در سواحل خزر انجام شده است گفت: بر این اساس در برخی فصول گرم به دلیل ورود فاضلاب‌ها آلودگی میکروبی در سواحل خزر بسیار بالاست که مطالعات تکمیلی برای استانداردسازی این مناطق نیز صورت گرفته است.

وی افزود: با آغاز فصل گرما ورود آلودگی به دلیل افزایش تعداد گردشگران به دریای خزر افزایش می‌یابد و برخی مواقع خودپالایی دریا نمی‌تواند این آلودگی‌ها را رفع کند.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دریای خزر از قدرت خودپالایی بالایی برخوردار است، گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد به عنوان مثال در استان مازندران در فصل گردشگری جمعیت از 3 تا 12 میلیون نفر افزایش می‌یابد.

وی گفت:‌ اندازه‌گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد آلودگی در برخی شناگاه‌ها به دلیل عدم رعایت حریم و ورود فاضلاب‌های انسانی، کشاورزی و دامی آلوده در فصل زمستان که ظرفیت خودپالایی کاهش می‌یابد، بالاست. از سوی دیگر در ماه‌های بعد نیز این روند آلودگی ادامه دارد به شکلی که برخی ایستگاه‌ها در تمام طول سال به شدت آلوده هستند و اندازه‌گیری‌ها نشان می‌دهد علاوه بر آلودگی میزان کدورت و BOD و CODنیز در آبها بالاست.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مطالعات انجام شده در 16 ایستگاه بندر ترکمن، بندر گز، گلوگاه، زاغمرز، خزر آباد ساری، بابلسر، محمود آباد، نور، نوشهر، چالوس، تنکابن، رامسر، لنگرود، کیاشهر، انزلی و آستارا صورت گرفته است، افزود: با توجه به اینکه اغلب کودکان و زنان در محدوده 10 متری خط ساحلی تا عمق 5/1 متری شنا می‌کنند، نمونه‌برداری‌های انجام شده نیز در این محدوده انجام شده است.

وی گفت: اندازه‌گیری‌ها نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از شناگاه‌های ساحلی خزر از لحاظ آلودگی به باکتری‌ها در وضع مطلوبی قرار ندارند.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه شناگاه‌ها در 5 گروه «مطلوب»، «نسبتا مناسب تا نامناسب»، «آلوده»، «شدیدا آلوده» و شرایط «خاص» تقسیم‌بندی شده‌اند افزود: بر این اساس هیچ یک از این شناگاه‌ها در شرایط «مطلوب» قرار نداشته و شناگاه‌های «چمخاله» و «لنگرود» نیز در شرایط «نسبتا مناسب تا نامناسب» قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه شناگاه‌های «خزر آباد ساری»، «محمود آباد»، «بندر ترکمن»، «بندر گز»، «کیاشهر»، «انزلی» و «آستارا» در شرایط «آلوده» بوده‌اند گفت: اندازه گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد میزان آلودگی میکروبی در «بابلسر»، «نوشهر»، «چالوس»، «تنکابن» و «رامسر»، بسیار بالا و خارج از استاندارد بوده و این شناگاه‌ها در شرایط «شدیدا آلوده» قرار دارند.

وی گفت: هم‌اکنون سازمان حفاظت محیط زیست در حال مکاتبه با دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت کشور و استانداریهای‌ استان‌های شمالی است تا نسبت به تعیین تکلیف شناگاه‌های آلوده اقدام کنند.

نویسنده : مهدی قجری کناری : ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ ; ۳ خرداد ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم